Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Moszkva finoman jelezte Ukrajnának, kapni fognak a dróntámadásért

Moszkva finoman jelezte Ukrajnának, kapni fognak a dróntámadásért

Moszkva finoman jelezte Ukrajnának, kapni fognak a dróntámadásért
Dmitrij Peszkov, az orosz elnöki hivatal szóvivõje a moszkvai kormányzati épületegyüttesben, a Kremlben 2025. március 17-én. Peszkov megerõsítette, hogy elõkészületben van Donald Trump amerikai elnök és Vlagyimir Putyin orosz államfõ megbeszélése az ukrajnai háborúról. MTI/EPA/Jurij Kocsetkov

Oroszország sejtelmes nyilatkozatot adott ki az ukránok dróntámadására reagálván.

Donald Trump jobbnak látta felhívni Vlagyimir Putyin orosz elnököt az ukránok példátlan támadása után. Kiderült, hogy előzetesen még csak nem is tájékoztatták az amerikai elnököt a csapásról, amit több mint 18 hónapon át készítettek elő. Ukrajna ugyan nagy győzelemként könyvelte el a behatolást, az oroszok szerint közel sem született akkora kár, mint azt mondják.

Ukrajna az elmúlt hétvégén hajtotta végre a támadásokat az oroszországi katonai célpontok ellen. A Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov megerősítette, Oroszország válaszolni fog, de csak akkor és úgy, ahogy azt saját katonai érdekei diktálják. A nyilatkozat újabb emlékeztető arra, hogy a háború nem csupán a harctéren, hanem a diplomáciai térben is zajlik.

Ezek a támadások nemcsak katonailag voltak példátlanok, hanem pszichológiai és stratégiai szempontból is, amivel azt üzenik, hogy Kijev képes mélyen behatolni az orosz területekre. Eközben Oroszország azt is állítja, hogy Ukrajna felrobbantott több vasúti hidat az ország déli részén, amit terrorakciónak minősítettek, addig az ukrán vezetés nem ismerte el hivatalosan a robbantásokat.

Trump állítása szerint Putyin közölte vele, hogy Oroszország kötelességének érzi a megtorlást. Ez a kijelentés erősíti a Kreml szóvivőjének üzenetét, miszerint válaszlépések várhatóak, bár időzítésük és mértékük továbbra is a katonai vezetés döntésére van bízva, arról egyelőre semmit nem tudni.

A Sky News megemlíti, Peszkov azt is mondta, Trump és Putyin nem tárgyaltak személyes találkozóról, bár „általános egyetértés” van abban, hogy egy ilyen egyeztetésre szükség lenne a háborús helyzet miatt. A szankciók esetleges feloldása szintén nem került szóba a két vezető telefonbeszélgetése alatt..