Morawieckinek „elege van az európai bürokrácia diktátumaiból”
Megállapította, hogy az egyhangúság szabálya alapvető fontosságú, bár egyes tagországok szerint ez akadályozza az uniós döntéshozatali folyamatot.
Lengyelországnak és Olaszországnak „elege van az európai bürokrácia diktátumaiból” – jelentette ki Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök, hozzátéve, hogy a két ország együtt akarja „megújítani az Európai Uniót”.
„A nemzetek Európáját, nem pedig egy európai szuperállamot: ezt mindketten aláírhatnánk” – mondta Morawiecki a La Stampa című olasz napilapnak adott interjúban, amikor Olaszország és Lengyelország közös álláspontjáról kérdezték.
Európa már most is hatalmas árat fizet
Morawiecki szerint a két ország másik közös vonása, hogy határozottan támogatják Ukrajnát, és az hogy úgy vélik, „Vlagyimir Putyin neoimperialista politikája komoly veszélyt jelent nemcsak Kijevre, hanem egész Európára” – idézi a Politico.
Amikor a riporter arról kérdezte, mit gondol Meloni azon megjegyzéséről, miszerint Németország és Franciaország álláspontja többet számít, mint másoké, Berlin döntéseit kezdte bírálni.
„Már most is hatalmas árat fizetünk különösen a német politika hibáiért, de ha Berlin döntene mindenről, akkor még magasabb lenne az ár [a gáz esetében]” – mondta, utalva Németország energiapolitikájára, úgy, hogy a német ipar egyik alapköve pont az olcsó orosz energia.
Megállapította, hogy az egyhangúság szabálya alapvető fontosságú, bár egyes tagországok szerint ez akadályozza az uniós döntéshozatali folyamatot.