Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Több mint 10 millió telefont fertőzött meg egy vírusos alkalmazás

Ez a kártevő hatékonyan rejtőzik el a vírusirtók elől, és képes fájlokat futtatni, appokat telepíteni, linkeket megnyitni, sőt fizetős szolgáltatásokra is előfizethet a nevünkben.

...svg content...Fotó: Pixabay
Mobil
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Kártékony vírussal fertőzött egy népszerű alkalmazás a Google Play Áruházban – derül ki a beszámolóból. A Kaspersky kiberbiztonsági cég úgy véli, az eset jól mutatja, hogy még akkor is óvatosnak kell lennünk, ha hivatalos helyről töltünk le programokat. A részleteket illetően azt írják, a Wuta Camera nevű képszerkesztő applikációról van szó, amit mintegy 11 millió felhasználó töltött le a Google alkalmazásboltjából, nem is gondolva, hogy ezzel együtt egy Necro nevű trójai vírust is telepítenek eszközükre.

Ez a kártevő hatékonyan rejtőzik el a vírusirtók elől, és képes fájlokat futtatni, applikációkat telepíteni, linkeket megnyitni, sőt fizetős szolgáltatásokra is előfizethet a nevünkben – írta meg a 24.hu a Kaspersky közlésére hivatkozva. A cég szerint a Necro vírus a Wuta Camera 6.3.2.148-es verzióját fertőzte meg, a 6.3.7.138-es verzió viszont már biztonságos. Mindezek fényében azt tanácsolják, hogy akinek az utóbbitól régebbi verzió van telepítve a telefonjára, azonnal frissítse az alkalmazást. Soron kívül Lakatos Márk-ügy: az ügyészség megnevezte, milyen súlyos bűncselekmény miatt nyomoznak

A Necro vírust a Wuta Camera mellett egy Max Browser nevű applikáció is terjesztette, amelyet körülbelül 1 millióan töltöttek le, ezt viszont azóta a Google már eltávolította a Play Áruházból – jegyzik meg. A kártevőt számos nem hivatalos oldalról letölthető alkalmazás is terjeszti, köztük olyanok, amelyek azt ígérik, hogy felturbóznak népszerű applikációkat vagy ingyenesen hozzáférhetővé tesznek fizetős szolgáltatásokat, mint például a Spotify Premium.

A Kaspersky szerint csábító lehet ingyen hozzájutni ezekhez a funkciókhoz, de nem szabad hinni az ilyesmit kínáló alkalmazásoknak, hiszen ezek szinte minden esetben valamilyen vírust terjesztenek. Legyünk hát óvatosak, és gondoljuk meg kétszer, biztosan megéri-e kockáztatni, hogy potenciálisan vírus kerüljön eszközünkre egy ilyen app letöltésével.

Korábban egyébként azt is megírtuk, hogy üzent a Google, ezt jobb mielőbb kikapcsolni az androidos mobiltelefonokon. A kiberbűnözők ugyanis egy filléres trükk segítségével vehetik rá a felhasználók mobilját arra, hogy minden adatot rajtuk keresztül továbbítson. Míg ebben a cikkben arra tértünk ki, hogy új vírus terjed a mobiltelefonokon, a kutatók is ledöbbentek.

Magyar Péter szerint volt párja nyakláncának medáljában volt a lehallgatótechnika

A politikus szerint Vogel Evelin júniusban már titkosszolgálati módszerekkel hallgatta le.