Kiderült, miért nem elég egy gyengébb számítógép a Windows 11 futtatásához
Habár a Microsoft azt ígérte, hogy a Windows 11-gyel az összes eszközön leválthatják majd a jelenlegi Windows 10 operációs rendszert, a tesztverzió mégsem fut tökéletesen a régebbi PC-ken és laptopokon.
Az egy hete bejelentett Windows 11 rengeteg újítást fog hozni magával, legyen szó éppen a macOS-re hajazó dizájnról, vagy a Linuxokra emlékeztető ablak és asztal elrendezésről, a redmondiak valóban komoly ráncfelvarrást végeztek el a szoftveren.
A váltás azonban nem lesz túlságosan egyszerű, mivel a rendszerkövetelmények szerint csak a modernebb processzorokkal és memóriákkal felszerelt számítógépek lesznek képesek futtatni az új operációs rendszert, legalábbis a Windows Insider programban részt vevő tesztelők erről számoltak be, és a leírásban is ezek az adatok szerepelnek.
A Microsoft magyarázata szerint a Windows 11 emeli a biztonság szintjét azzal, hogy olyan hardvert igényel a felhasználóktól, ami olyan védelmeket tesz lehetővé, mint a Windows Hello, az eszköztitkosítás, a virtualizáció alapú biztonság (VBS), a Hypervisor által védett kódintegritás (HVCI) és a bootolás biztonságosabbá tétele.
Ezen funkciók összessége nagyjából 60 százalékkal csökkenti a kártékony programok előfordulását az eszközökön, a beágyazott TPM pedig elősegíti, hogy ezek a biztonsági csomagok problémamentesen működjenek a komputereken.
A Windows 11-et úgy alakították ki, hogy támogassa a használt alkalmazásokat, így a legalább 1 GHz-es, kétmagos processzor, a 4 GB RAM és a 64 GB tárhely összhangban van az Office és a Microsoft Teams minimális rendszerkövetelményeivel.
A végleges változat esetében minden bizonnyal enyhülés várható e követelmények terén, arról azonban csupán találgathatunk, mennyire várható drasztikus visszaesés, szakértők szerint az sem elképzelhetetlen, hogy lesznek számítógépek, amelyeket már le kell cserélni – ami egy oprendszer megjelenésekor sajnos elkerülhetetlen.