Mi történik a magyar idősotthonokkal, ha kialakul a védettség?
Az idősotthonok kapcsán több kérdés is felvetődött az oltások beadását követően, amik főként a látogatásra irányulnak.
A szociális otthonok oltási akciója gyakorlatilag befejeződött. Azok, akik egyelőre nem igényelték az oltást, még mindig megvan erre a lehetőségük. Fontos kérdés, hogy mi történik abban az esetben, ha az otthonokban kialakul a védettség. Ebben az esetben újra látogathatóak lesznek az intézmények?
„Nyilvánvalóan ez a célunk, egy védett populáció létrehozása egy zárt közösségben nagyon fontos. A védőoltás elsősorban az egyéni védelmet szolgálja, azt akit beoltottunk, de természetesen a közösségre is hatással van.” – mondta Müller Cecília országos tisztifőorvos, aki a Magyarországon detektált mutánsokról is beszélt.
„Minél többen oltakoznak a közösségben, annál szélesebb körű védettség alakul ki. Tehát nem marad fogékony ember a közösségben, aki még megbetegedhetne. Ezért is szorgalmazzuk azt, hogy ha lehetséges, teljes körűen éljenek az oltási lehetőséggel.”
„Igen, szeretnénk sokkal nagyobb fokú szabadságot adni, hiszen a védelem, az egyéni védelem, a közösség védelme ezt majd lehetővé fogja tenni.” – zárta le Müller.