Metaverzumban építené meg a Boeing a legújabb repülőgépét
Az amerikai repülőgépgyártó nagyvállalat egy olyan szerkezet megalkotásába kezdett, ami akár a virtuális valóságban is létezhet.
A Boeing bejelentette, hogy 3D-s mérnöki terveihez olyan „digitális ikreket” tervez, amelyek egymással társalgó robotok segítségével beszélgetnek majd, míg a gyárakban dolgozó emberi szerelők 3 500 dolláros HoloLens headseteken keresztül lesznek összekapcsolva, amelyeket maga a Microsoft fejlesztett ki – írta a Reuters hírügynökség.
Más szóval, a Boeing most tett egy nagy lépést az úgynevezett Web 3.0 felé, melynek révén a légitársaságok szolgáltatási műveletei és a gyártás egyetlen digitális ökoszisztémán belül egyesülhetnek.
A Boeing kritikusai a cég korábbi elkötelezettségére hivatkoznak a közelgő digitális forradalom elindítása mellett. A cég azt tervezi, hogy a 737 MAX válsága után 2022-ig visszaszerzi dominanciáját az iparágban, miközben a következő évtizedben egy jövőbeli repülőgépprogramra is összpontosítani fognak.
„A mérnöki munka megerősítéséről van szó; arról beszélünk, hogy az egész vállalaton belül megváltoztatjuk a munkamódszerünket. Az évek óta tartó éles piaci verseny miatt a Boeing jegyzései az Airbusszal folytatott új gazdasági háború közepette megteltek megrendelésekkel, kifejezetten a gyárakban tapasztaltunk jelentős növekedést” – mondta Greg Hyslop, a Boeing főmérnöke.
Mivel mindkét repülőgépgyártó cég egyszerre nyomul előre a piacon, nehéz tagadni a digitális innováció előretörését.
Korántsem új keletű dologról van szó, az autógyártók, köztük a Ford, valamint a Facebook (Meta) közösségi médiavállalatok az irodai és gyári munkát egy olyan magával ragadó, már-már sci-fi filmekbe illő virtuális világgá alakítják át, amelyet már régóta metaverzumként aposztrofáltak.