Akár a mesterséges intelligencia is okozója lehet egy járványkitörésnek
A fejlett rendszerek egyetlen óra alatt akár négy potenciális kórokozót is javasolhatnak.
A mesterséges intelligencia által előidézett új technológiai forradalom soha nem látott forgatókönyveket vetít előre.
A Google Deepmind társalapítója egészen odáig ment, hogy a mesterséges intelligencia szintetikus vírusokat generálhat, amelyek egy jövőbeli világjárványt válthatnak ki.
Mustafa Suleyman szerint a technológiát övező kíváncsiság nem csak jót szül, a legsötétebb forgatókönyv pedig az lehet, hogy az emberek annyira sokat kísérleteznek majd a szintetikus kórokozókkal, hogy azok véletlenül vagy szándékosan fertőzőképesebbé vagy halálosabbá válhatnak.
Éppen ezért Suleyman szerint olyan intézkedésekre lenne szükség, amelyek korlátozzák a fejlett mesterséges intelligencia technológiához és szoftverekhez való hozzáférést az ilyen kísérletekhez.
Kijelentései annak kapcsán hangzottak el, hogy egy nemrégiben készült tanulmány kimutatta, hogy még a releváns biológiai ismeretekkel nem rendelkező diákok is képesek javaslatot tenni biológiai fegyverek létrehozására a mesterséges intelligencia segítségével.
Az MIT kutatói korábban már megállapították, hogy a chatbotok mindössze egyetlen óra alatt akár négy potenciális, járványkitöréshez vezető kórokozót is tudnak javasolni.