Mesterséges Holdat épített Kína az alacsony gravitáció szimulálására
Kínai mérnökök megépítettek egy holdkutató létesítményt, amelyben alacsony gravitációs körülményeket lehet szimulálni.
A létesítmény – amelyet egyébként a következő hónapokban hivatalosan is elindítanak – a jelek szerint képes eltüntetni a gravitációt, a súlytalanság állapotát pedig addig fenn tudja tartani, ameddig csak a mérnökök szeretnék – írta a South China Morning Post hírportál.
A mesterséges Holdat egy vákuumkamrába helyezték, és bár átmérője mindössze 60 centiméter, mégis ugyanolyan tulajdonságokkal van felruházva, mint Földünk hűséges követője.
A tájat a szürke égitesthez hasonló szikladarabok, törmelékek és por alkotja, és olyan mágneses mezőt hoztak létre a felszínén, hogy a kisebb méretű tárgyakat és élőlényeket, mint például gesztenyéket és békákat is képes lebegtetni.
A nem mindennapi szerkezet lehetővé teszi a tudósok számára, hogy holdi környezetben teszteljék a berendezéseket, ezáltal elkerülhetik a súlyos technikai malőröket és hibákat, így minimalizálhatják az űrszerkezetek fejlesztési költségeit.
Mindezeken kívül a szimulátorral azt is megvizsgálhatják, hogy 3D nyomtatással lehetséges-e – akár emberi lakhatásra is alkalmas – épületeket, kapszulákat, illetve kutatóbázisokat építeni a Hold felszínére.