Mérgező anyag található a gyermekek vérében, minden második fiatal érintett
A legújabb kutatások alapján a gyermekek több mint ötven százalékának ereiben ólom is csörgedezik, ami arra utal, hogy a mérgezés nagyobb méreteket ölthet, mint azt korábban feltételezték.
Összesen 114 millió vérminta vizsgálatát követően amerikai tudósok megállapították, hogy az Egyesült Államokban élő 6 év alatti gyermekek felénél kimutatható az ólom jelenléte a vérben – olvasható a Bloomberg riportjában.
Kutatók ugyanakkor megnyugtatták a szülőket, nem kell tartani súlyos következményektől és utóhatásoktól, hiszen 98 százalékuk esetében alacsony koncentrációban van jelen az ólom, csupán a gyerekek 2 százaléka van kitéve potenciális veszélyeknek.
Az ólom visszafordíthatatlan károsodást okozhat az idegrendszerben, és súlyos tanulási nehézségeket idézhet elő, akár diszlexiához vagy hallásproblémákhoz vezethet, gyógymód pedig nincs ellene.
Sajnos az ólom mennyiségét nehéz feladat visszaszorítani, főleg azokban a térségekben, ahol a szegénység honol, hiszen ezekben a régiókban nem könnyű betartani a higiéniai alapszabályokat, nem beszélve arról, hogy a szervezetbe akár szennyezett levegővel és szmoggal is bekerülhet a szóban forgó fém.
A legfontosabb az lenne, ha a két százaléknyi veszélyeztetett gyermekek arányát minimalizálnák, ehhez viszont változtatni kellene az életkörülményeiken, ami a realitás talaján maradva szinte kivitelezhetetlen a 21. században.