Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

36 év után megtalálták a Challenger űrrepülő Ronald Reagannek szánt emléktárgyait

Ha a küldetés sikeres lett volna, akkor az emléktárgyakat az akkori elnöknek, Ronald Reagannek kellett volna ajándékozni.

...svg content...Fotó: NASA
Világűr
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

A mai napig megmagyarázhatatlan katasztrófa, mely 1986. január 28-án történt, számos kérdést vet fel, főként annak fényében, hogy most fedezték fel azokat az emléktárgyakat, melyeket a sikeres küldetés után az akkori elnöknek kellett volna ajándékozni.

A Challenger űrrepülő 1986. január 28-án a floridai Cape Canaveralről indult útjára, ám 73 másodperccel az indítás után 14 kilométeres magasságban egy végzetes műszaki hiba miatt megsemmisült, fedélzetén hét űrhajóssal – Greg Jarvis, Christa McAuliffe, Ronald Ervin McNair, Ellison Shoji Onizuka, Judith Arlene Resnik, Michael John Smith és Francis Richard Scobee – akik mind életüket vesztették a katasztrófában.

Miután megtörtént a katasztrófa, a Challenger űrrepülőgép emléktárgyai eltűntek, és egészen a mai napig nem tudták, hogy hová kerültek: most azonban, 36 hosszú év után előkerültek az emléktárgyak, melyeket az akkori elnöknek, Ronald Reagannek kellett volna ajándékozni.

A felfedezett tárgyakat, egy apró amerikai zászlót, valamint a legénység által egy plakettre erősített, „Ronald Reagan, az Egyesült Államok elnöke” feliratú jelvényét elszállították a kaliforniai Simi Valleyben található Reagan Elnöki Könyvtár és Múzeumba, ahol alapos tanulmányozásnak vetik alá őket.

A folyamat végeztével a leleteket a jelenleg is hatályos amerikai törvényeknek megfelelően át fogják adni a Nemzeti Levéltárnak és Irattárnak, ám nagy valószínűséggel a későbbiekben kiállításra kerül a Reagan Elnöki Könyvtárban. A megtalált emléktárgyakat eredetileg Reagannek kellett volna ajándékozni, ám a mai napig rejtély övezi eltűnésüket.

A CollectSpace értesülései szerint a tárgyak valahogyan a 2000-ben elhunyt James Foster Fanseen kezébe kerültek, majd két évtizeddel halála után családja árverésre bocsátotta minden tulajdonát, az emléktárgyak pedig 3000, illetve 5000 dollárért keltek el.

Vagyis keltek volna el, ugyanis még az eladás előtt Serena Harragin, a Gray’s Auctioneers társalapítója értesült az árverésről, és minden követ megmozgatott, hogy konzultáljon a tárgyakról, megkereste a Reagan Elnöki Könyvtárat, és végül sikeresen visszaszerezték a történelmi jelentőségű emléktárgyakat.

Gyártósorra küldette Putyin Oroszország rendkívül félelmetes rakétáját

Az Oresnyik hiperszonikus ballisztikus rakéta Oroszország egyik félelmetes fegyvere, amit tömeggyártásra küldenek.