Mégis laboratóriumból származik a koronavírus? – Kína tagadja, hogy így lenne
Az MI6 titkosszolgálat egykori főnöke úgy gondolja, hogy egy kínai laborban történt balesetre vezethető vissza a COVID-19 járvány kitörése.
Az MI6 titkosszolgálat egykori főnöke úgy gondolja, hogy egy kínai laborban történt balesetre vezethető vissza a COVID-19 járvány kitörése.
Sir Richard Dearlove 38 évet töltött el a brit szervezet élén, nemrég pedig egy podcast-ben osztotta meg véleményét a pandémiával kapcsolatban.
A korábbi titkosügynök úgy véli, az egyik közelmúltban publikált norvég-brit kutatásból egyértelműen kiderülhetett, hogy a vírus genetikai szekvenciáját mesterségesen applikálhatták, nem pedig természetesen alakult ki, mint ahogyan azt sokan gondolják.
A Londoni Egyetem professzora, Angus Dalgleish és Birger Sorensen virológus közös tanulmányukban ugyanis bebizonyították, hogy a Sars-CoV-2 fertőzési proteintüskéinek felületén beépített szekciók találhatóak.
Dearlove szerint a kínai tudósok valószínűleg denevéreken kísérletezhettek, mielőtt megtörtént a katasztrófa és a COVID-19 kórokozója kiszabadult. Az ex-titkosügynök hozzátette, nem hiszi, hogy szándékosság húzódik meg az eset mögött, sokkal inkább gondatlanságról lehet szó, viszont mindenképpen nemzetközi vitát kellene folytatni az ügyről.
Az ex-MI6-igazgató elmondta,
„Meg vagyok győződve róla, hogy baleset volt. Ha Kína valaha is elismeri a felelősségét, vajon kifizeti a kártérítéseket?”
A norvég-brit kutatások eredményei jelenleg még szakmai elbíráláson kell, hogy átessenek, így a bennük szereplő manipulált jegyekről és egyedi emberi nyomokról szóló hipotézisek hitelességei egyelőre megkérdőjelezhetőek.
A tanulmány szerzői arra figyelmeztettek, hogy a vakcina kifejlesztése alapból kudarcra lehet ítélve, mivel félreértelmezték a vírus kialakulásának eredeti okait.
Kínában eközben tagadják, hogy laborjaiknak bármi közük lenne az új koronavírus felbukkanásához, erről szóló írásunkat itt olvashatjátok.
Kapcsolódó hír: