Meddig menjünk el egy fogyókúrával? Felejtsétek el a mérleget, azonnal!
Az ember több alapvető hibát is elkövet, amikor fogyókúrázni kezd. Ezek közül emeltük ki a legfontosabbat, ami felett a többség elsiklik. Jó tanács, nemcsak nőknek!
Elég régóta állandó problémát jelent az emberiség számára a fogyás. Nyilvánvalóan ennek sokszor genetikai okai is vannak, hiszen ahogy idősödik az ember, minden nehezebbé válik. Ezúttal azokhoz szeretnénk szólni, akik nem túlzottan túlsúlyosak vagy betegek, mivel ezek az emberek esetében egy sokkal összetettebb segítségre van szükség, akár orvosi szakértelem bevonásával.
Most azokhoz az emberekhez szólunk, akik ugyan egészségesek, nincs komoly betegségük, és le szeretnék adni azt a pár kilót. Az utolsó pár kiló leadása mindig nagyobb nehézséget okoz, és még nehezebb a szintet megtartani, főleg, ha ismét elhanyagoljuk a mozgást, az edzést és a megfelelő táplálkozást.
Ez olyan mint amikor megvásárolunk egy drágább autót. Sok esetben az autó megvásárlása könnyebb, mint annak fenntartása. A komolyabb fogyókúra gyakorlatilag ennek a tükörképe, még ha ez oly furcsának is hangozhat.
A legnagyobb kérdés azonban mindig az, hogy mennyit fogyjunk…. Alapvető hiba, hogy az emberek többsége, különösen a nők, mindent egy szám köré építenek fel. Ez már önmagában egy állandó stresszhelyzetet teremt, amikor naponta többször ráállunk a mérlegre, és várjuk a csodát. Engedjük el a mérleget, és ne egy szám határozza meg azt, hogy mennyire érezzük magunkat jól vagy sem!
De akkor mi alapján ítéljük meg a fogyókúránk sikerességét? Ez valójában egyetlen szó, mely nem más mint a TÜKÖR! Minden esetben a tükör legyen az, ami megmondja nekünk, hogy milyen munkát végzünk. A számokat és a mérleget tegyük félre. Ha van köztetek olyan Olvasónk, aki hasonló cipőben jár, próbálja ki, hogy a mérleget legalább 3 héten át nem használja, egyetlen egy alkalommal sem!
A tükör minden mérlegnél hatékonyabb és motiváló. Ha kinézünk magunknak egy számot, és azt elérjük, akkor valóban elégedettek leszünk? Sok esetben nem, mert lehetséges, hogy egy olyan testet alakítunk ki, amik már nem is mi vagyunk. Emiatt is nagyon fontos, hogy a tükör legyen a mérlegünk, és ahogy elégedettnek érezzük magunkat, törekedjünk a szinten tartásra, ahelyett hogy egy olyan testet fogyasztanánk vagy izmosítanánk tovább, ami egyáltalán nem mi vagyunk.
Ha odabent teljesen elégedettek leszünk, akkor ez a külsőre is igaz lesz. Ne akarjunk mások lenni, saját magunk legyünk, így ne ideálokat kövessünk, hanem törekedjünk arra, hogy legbelül elérjük a megfelelő lelki egyensúlyt.