393,87 Ft
468,61 Ft
63,049 $

Mbappé gólja is kellett a Real Madrid Szuperkupa-győzelméhez

Mbappé ugyan messze nem élete meccsén van túl, rögtön gólt szerzett a Real Madrid színeiben, ami kupagyőzelmet ért a Szuperkupában.

...svg content...Fotó: EPA/Piotr Nowak

A Real Madrid edzője úgy döntött, a kezdőben ad lehetőséget Mbappénak, aki csak nemrég kezdte meg az edzéseket az új klubjában. Sokan várták a pillanatot, a francia bemutatkozását, aki a 9-es mezszámot viseli.

Nem lehet azt mondani, hogy lehengerlő lett volna, mert távolról sem, és a Real Madrid ugyancsak kereste a helyét a pályán. Ez még nagyon a szezon eleji formára hajaz, van min dolgoznia a madridiaknak, de egy kupa máris a zsebükben landolt, teljesen megérdemelten.

Az első félidőben az Atalanta veszélyes tudott lenni, és Courtois-nak egy igen komoly védést is be kellett mutatnia. Mindkét oldalon láthattunk egy kapufát, az első félidő végén Rodrygo lőtte szét a felső lécet, nagyon közel voltak a vezetéshez.

A második játékrészben már jobban játszottak a spanyolok, és az 59. percben Valverde értékesítettre V. Junior passzát. Az olaszok ugyan nem adták fel, nem egész 10 perccel a vezető találat után Mbappé begyűjtötte az első gólját, akit Bellingham szolgált ki. Egészen a 83. percig lehetett játékban, amikor Díaz beállt a helyére.

Végül maradt a 2-0, ami reális különbséget jelent a két csapat között. Ha a Madrid csúcsformában játszott volna, most egészen mást mutatna az eredményjelző, ugyanakkor most is csak a győzelem számít, ami Szuperkupát ért.