Két napja ismét súlyos bozóttüzek alakultak ki Ausztráliában, melynek következtében több száz embert evakuáltak otthonaikból.
Mint ahogyan arról szerkesztőségünk is korábban beszámolt, Perth városának vonzáskörzetében lángra kapott a száraz időjárás miatt az egyik erdőség, és viszonylag rövid idő alatt közel 9 ezer hektárnyi terület égett porrá.
Február 1-jén, hétfőn ütött ki az erdőtűz, ami a régió történetének egyik legsúlyosabb természeti katasztrófájának bizonyult. Nemcsak a fák és a bokrok, hanem a környéken lévő faházak is leégtek, nem beszélve azokról az állatokról, amelyek nem tudtak elmenekülni a lángok karmai közül.
A BBC értesülései szerint szerda délutánra összesen 71 lakóépület vált a lángok martalékává, hat ember megsérült, több száz helyi lakost pedig evakuálniuk kellett a tűzoltóknak és a helyszínre kiérkezett mentőalakulatoknak, illetve a katasztrófavédelem munkatársainak.
Tavaly hasonló pusztítást végzett a nagy ausztráliai bozóttűz, amely során 24-en vesztették életüket, valamint több mint 500 millió állat pusztult el. A csernobili atomerőműnél szintén veszélyes lángcsóvák irtották ki az erdőséget 2020 tavaszán, ezáltal sokkal radioaktívabbá vált a környék.