Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Azzal vádolják a francia hadsereget, hogy fegyveres milíciáknak adtak kiképzést Afrikában

Choguel Kokalla Maiga, Mali miniszterelnöke súlyos vádakat fogalmazott meg katonai szövetségesükkel, Franciaországgal szemben.

...svg content...A mali hadsereggel kapcsolatban álló, a dogon népcsoporthoz tartozó milícia által végrehajtott etnikai vérengzés helyszíne a Mali déli részén fekvõ Ogossogou faluban 2019. március 23-án. A fulani pásztorok és családjaik ellen elkövetett támadás halálos áldozatainak száma százharmincnégyre emelkedett. A dogon népcsoport tagjai azzal vádolják a fulanikat, hogy támogatják a szélsõséges fegyveres csoportokat. MTI/AP/Tabital Pulaaku/Tabital Pulaaku
Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

A RIA Novoszti hírügynökségnek adott interjújában úgy fogalmazott, hogy Mali kétharmadát terroristák foglalták el, amelyben nagy szerepe volt Franciaország tevékenységének is – idézte az RT hírtelevízió.

Maiga állítja, hogy Malinak bizonyítékai vannak arra, hogy a francia seregek arra hivatkozva, hogy terrorizmusellenes csoportokat képeznek, valójában északi fegyveres milíciáknak adtak fontos katonai tréninget. Soron kívül Orbán Viktor meghívja Izrael miniszterelnökét, aki ellen elfogatóparancsot adtak ki

„Maliban van nálunk egy mondás, hogy ha egy tűt keresel a szobában és valaki, aki segít neked a keresésében, közben rajta áll azon a tűn, akkor azt sosem fogod megtalálni. Körülbelül pontosan ez a helyzet ebben az esetben is”

mondta.

Maiga szerint egyébként a legtöbb terrorista csoport, amely az országban tevékenykedik, elsősorban Líbiából érkezett. Líbia is elsősorban azért lett egy közbiztonság nélküli, bukott állam, mert meglehetősen rosszul sikerült a francia vezetésű katonai közbeavatkozás.

A miniszterelnök elmondta, hogy Bamako egyébként felkereste Párizst, hogy a hírszerzésben és légierővel segítsék az országot a terroristák ellen, azt azonban senki nem kérte tőlük, hogy a szárazföldön is legyenek jelen.

Mali egyébként (Nigerrel és Burkina Fasóval együtt) a globális terrorizmus egyik központjává vált, az Al-Kaida és az Iszlám Állam helyi szervei követnek el meglehetősen gyakran terrorcselekményeket.