Újabb magyarországi beruházásokat vár a Fidesz a német választások után
A Fidesz-CDU viszony javulására, valamint újabb beruházások számítanak a kormányban a német választások után, amely az SPD sikerét hozta, azonban a baloldali Zöld Párt és a jobboldali-liberális Német Szabaddemokrata Párt (FDP) nélkül nem tudnak kormányt alakítani a szociáldemokraták.
Bár az új német kormány összetétele egyelőre még kérdéses, a Fidesz arra számít, hogy mindez hatással lehet a magyar-német kapcsolatokra is. Egy kormánytag a Népszavának megjegyezte, hogy abban bíznak, hogy a kormányzás és a koalíció terhétől egyszerre „megszabadult”, az utóbbi években erősen a centrum felé tolódott CDU ismét karakteresebb konzervatív politikát folytat majd, ami akár a párt és a Fidesz ismételt egymásra találását is jelentheti az európai politikában.
Azonban a Népszava a Politico információira hivatkozva kiemeli, hogy németországi társadalmi-politikai folyamatok nem ebbe az irányba mutatnak. A Fidesz szerint a CDU a konzervatív-kereszténydemokrata gyökereinek elhagyása, és a liberálissá válás miatt süllyedt történelmi mélységekbe. A CSU/CDU összesen 6 és félmillió szavazatot vesztett, amelyből 7 százalék az, akik elhunytak az előző választás óta. Kétmilliónyian egyenesen az SPD-re szavaztak át, 1.3 millió kiábrándult fordult az FDP felé, és további egy millió választotta inkább a Zöldeket.
A várakozások szerint a Zöld Párt leginkább különadók bevezetésével rászorítaná a német ipart a környezetbarát technológiák bevezetésére, amely azt is eredményezheti, hogy még több vállalat települ át más országok, köztük Magyarországra. A Zöldek és az FDP a választások idején igyekeztek megkülönböztetni magukat a többi párttól, viszont a koalíciós kényszer hatására stratégiai kérdésekben egyezségre juthatnak.
Hozzátette, hogy az eredmények megmutatták, hogy a német választók 85 százaléka nem kért a radikális politikai pártokból : a szélsőjobboldali AfD elmaradva négy évvel ezelőtti eredményétől 10 százalékot kapott, a szélsőbaloldali Die Linke pedig az összes párt közül a legnagyobbat zuhanva 4,9-et.
Úgy látja, hogy a társadalmi és politikai különbségek a magyar-német kapcsolatokban is megmutatkozik, ahogy ezt az elmúlt évek szaporodó feszültségei mutatták, azonban véleménye szerint Berlin folytatni fogja azt a stratégiát, hogy a problémák az Európai Unió elé viszi, és nem próbálja bilaterálisan megoldani.