Magyar Péter visszatért Ukrajnából, már megy is az EFOTT-ra
Magyar Péter nem sokkal azután, hogy visszatért a háború sújtotta Ukrajnából, az EFOTT felé veszi az irányt.
Mint ismeretes, a Tisza Párt vezetője Kijevben járt, ahová rögös útja vezetett, nem volt veszélytelen a háborús helyzet miatt. Röviddel ezután már új programot talált magának, egy beszélgetésen fog részt venni az EFOTT-on. „Újra itthon! Holnap este délután találkozunk az EFOTT-on, ahol 17.00 órakor egy pódiumbeszélgetésen veszek részt.”
Magyar hálás azoknak, akik aggódtak, és természetesen a segítőknek is, mert egyedül erre valószínűleg nem lett volna képes. Kiderült, sokan próbálták lebeszélni őket a kijevi útról, miután az akár az életükbe is kerülhetett volna.
„Köszönjük, hogy ez alatt a két és fél nap alatt ennyien gondoltatok ránk, ennyien aggódtatok. Köszönöm a hazai és a kinti segítőinknek, hogy az út során minden rendben volt. Sokan próbáltak lebeszélni minket a kijevi humanitárius látogatásról, de utólag is azt mondom, hogy ez a legkevesebb, amit ebben a helyzetben megtehettünk.” – üzent a Facebook oldalán.
A magyar családok és a kényszersorozások
Azt mondja, a magyar családok mindennapos félelemben élnek a kényszersorozások miatt, miközben aggódnak a fronton lévőkért. Ez olyasvalami, amit csak azok érezhetnek át, akik olyan helyzetben vannak, mint ők. „Köszönöm a kárpátaljai magyar testvéreinknek a szeretetteljes fogadtatást! Ukrajnában mind a magyar, mind az ukrán emberek mielőbbi békére vágynak. Több tízezer magyar honfitársunk hagyta el a háború kitörése óta Kárpátalját, elsősorban fiatalok és családosok. A magyar családok mindennapos félelemben élnek a kényszersorozások miatt és aggódnak a frontra vitt családtagok, barátok életéért.”
Csatlakozz a Liner.hu szerkesztői csapatához!
Arról is beszélt, hogy a rengeteg ukrán mellett számos magyar is elhagyta az országot a háború miatt. Elmondása szerint az ottani magyarság fele már nincs az országban, ami megmutatja, mennyire is súlyos a helyzet. „Az Ukrajnában élő magyarok reménykedve várják a háború végét vagy legalább a tűzszünet elrendelését. Az élet a háborús övezetben kettős: bár az élet menetrendszerűen zajlik, az emberek dolgoznak, a gyermekek iskolába járnak, azonban részleges vagy teljes áramkimaradások, a rendszeres légiriadó megnehezíti az ottani magyarok életét és a kétségbeesés, valamint a feszültség kézzel fogható. A kárpátaljai családok kettészakadtak, és az ottani magyarság fele már elmenekült az országból.
„Reméljük, hogy az ukrán és magyar politikai vezetés mielőbb megállapodik a magyar kisebbség jogainak helyreállítása kapcsán és megkezdődhet a két ország politikai közeledése. A kárpátaljai magyarság hálás az anyaország támogatásáért, azonban sokan beszéltek a támogatások körüli visszaélésekről, amelyben a kárpátaljai és a hazai politikai vezetés is érintett.”