Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Magyar katonákat küldenek a világ legerőszakosabb régiójába

Ruszin-Szendi Romulusz, a Magyar Honvédség parancsnoka megerősítette, hogy jövő év elején magyar katonák fognak utazni Maliba.

...svg content...Díszõrség a Honvédelmi Minisztérium halottak napja alkalmából a Magyarországon elhunyt vagy eltemetett magyar és külföldi katonákra emlékezõ kegyeleti gyertyagyújtásán a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum díszudvarán 2021. október 27-én. MTI/Szigetváry Zsolt
Belföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

A nyugat-afrikai országba kiküldött magyar különleges erők elsődleges feladata az lesz, hogy kiképzést biztosítsanak a helyi haderőknek, amelyekkel közösen fognak küzdeni a térségben pusztító terrorszervezetek ellen.

„A legfontosabb feladatuk az lesz, hogy a helyi haderő kiképzésével érjék el, hogy biztonságos környezet legyen az országban, ott ahonnan a migráció jelentős része megy Európába, és próbálják megoldani azoknak a terrorista sejteknek a likvidálását, amelyek eszkalálják a helyzetet” Soron kívül Orbán Viktor meghívja Izrael miniszterelnökét, aki ellen elfogatóparancsot adtak ki

fogalmazott a parancsnok.

Az ATV beszámolója szerint a magyar katonák francia irányítás alatt, összesen 11 más ország katonáival együtt fogják a térség biztonságát biztosítani. Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos úgy véli, nagyon fontos, hogy a magyar katonák terepgyakorlatot szerezzenek:

„Mali ma a legélesebb hely, ahol ki tudjuk próbálni a felszereléseket és a fegyvereket, amiket veszünk nekik, azok maximálisan alkalmasak-e kiszolgálni a feladataikat, és biztosítani az életük védelmét”

Jelenlegi állás szerint a magyar katonák egy 22 hónapos misszióra mennek, ahol 4 hónapos váltásban teljesítenek szolgálatot 2023. december 31-ig. Itt több kihívással kell megküzdeniük, a terroristák mellett ugyanis 45 különböző fertőzés is jelen van az országban.

Mali volt egyébként a kiinduló pontja annak a 2012-es dzsihadista lázadásnak, amely aztán teljesen szétterjedt a Száhel-övben. Mali mellett Niger és Burkina Faso a legérzékenyebben érintett terület, napi szinten követnek terrorcselekményeket ezen országokban, nem ritkák a 100-nál is több halálos áldozattal járó terrorakciók.

A legtöbb helyi terrorszervezet az al-Kaidának vagy az Iszlám Államnak fogadott hűségesküt, amelyek cserébe segítséget nyújtanak nekik. Előfordult már olyan is, hogy gyermekek felhasználásával mészároltak le több mint 100 civil, több fiatalkorú is van a soraik között.