Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Madárinfluenza: tavaly óta 6,1 millió állat leölését rendelték el Hollandiában

A vírus egyik legfertőzőbb törzsét már 30 állattartó telepen észlelték szeptember óta, s minden jel arra utal, hogy a probléma egyre több helyen üti fel a fejét Európán belül.

...svg content...Fotó: Munkás fertőtlenít egy csirkefarmon, hogy megakadályozza a madárinfluenza terjedését az indiai Bhopálban 2021. január 7-én, miután több indiai államban is találtak a vírussal fertőzött szárnyasokat. MTI/EPA/Szandzsív Gupta
Európa
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Az MTI szerint a holland élelmiszerbiztosági hatóság csütörtökön arról számolt be, hogy a madárinfluenza egy rendkívül fertőző törzsének megjelenése miatt egy több mint 300 ezer állatot tartó baromfitelepet kell felszámolniuk dél-Hollandiában.

Sajnálatos módon ez nem az első eset, ugyanis a vírus egyik legfertőzőbb törzsét már 30 állattartó telepen észlelték szeptember óta, s minden jel arra utal, hogy a probléma egyre több helyen üti fel a fejét Európán belül. Soron kívül Ország Karácsonyfája: már kivágták a hatalmas fenyőt, ma útnak indítják (videó)

A holland hatóságok a legújabb esettel együtt összesen 6,1 millió állat leölését rendelték el a vírus tavaly októberi megjelenése óta, a helyi sajtóforrások pedig azt állították, miszerint ez a legnagyobb kényszervágás azóta, hogy egy évvel ezelőtt megjelent a madárinfluenza az országban.

Az NL Times beszámolója alapján az érintett farm 3 kilométeres körzetében öt, 10 kilométeres sugarában pedig 128 csirketelep található, így a hatóságok további vizsgálatokat kezdeményeztek a területen, emellett járványvédelmi és állatszállítási korlátozásokat is életbe léptettek.

A 24.hu szerint az Európai Unió és az Egyesült Királyság egészét elnézve még drámaibb a helyzet, mivel az elmúlt évben nagyjából 48 millió madarat pusztítottak el az eddigi legnagyobb madárinfluenza-járvány miatt, s bár a vírus Európában emberre nem terjedt át, januárban mégis volt egy ilyen eset Délnyugat-Angliában.

Videón Szoboszlai Dominik parádés gólja a Liverpool meccséről

Sokat nyert a Liverpool a legutóbbi fordulóval, ráadásul Szoboszlai Dominik is betalált az ellenfél kapujába.

Különös viselkedést figyeltek meg egy ritka farkasnál

Az etióp farkasok előszeretettel nyalogatják egy helyi virág édes nektárját, mindeközben orrukra és szájukra pollen tapad, ami az első ismert, beporzást végző nagy testű ragadozókká teszi őket.