389,16 Ft
455,03 Ft
57,259 $

Meglepően rossz helyzetbe kerültek Szoboszlaiék az Európa-ligában

A Liverpool az Atalanta ellen csapott össze az Európa-liga negyeddöntőjének első mérkőzésen a Anfield Roadon.

Fotó: EPA/ADAM VAUGHAN

A Liverpool látványosan menetel előre, és ugyan az FA-Kupából drámai körülmények között búcsúzott a Manchester United ellen az Old Traffordon, még mindig esélyesek arra, hogy megnyerjék a bajnokságot és az Európa-ligát. A következő lépést az Atalanta ellen kell megtenniük, akik már a visszavágót várhatják odahaza.

A Liverpool az előző körben több mint demoralizáló módon győzte le ellenfelét, a Sparta Prahát. Óriási különbség volt a két csapat között, senki nem várt ekkora gólkülönbséget, még Kloppot is meglepték az események, pedig, ha valaki, ő sokat látott a hosszú évek alatt. Soron kívül Újabb megrázó részletek láttak napvilágot a komlói motorbalesetről

Igaz, nem bánta a különbséget, ami jó motivációt jelent a folytatásra, aminek az AC Milan, az AS Roma, a Bayer Leverkusen, a West Ham United, a Benfica és a Marseille is része. Hamarosan több csapat is búcsúzik, majd jöhet a várva várt elődöntő, így már nem vagyunk messze a nagy finálétól.

Sokkoló vereség lett a vége

A Liverpoolra papíron egy igen sima meccs várhatott az Atalanta ellen, miután az olaszok ugyan a 6. helyen állnak a Seria A-ban 50 ponttal, az éllovas Inter 82 pontot gyűjtött eddig. Hiába a meccselőny, ez hatalmas pontkülönbség, bár pont az Atalanta az, aki képes meglepetést is okozni.

Az első gólra 38 percet kellett várnunk, de azt nem a Liverpool szerezte. Scamacca volt a gólszerző, amivel rögtön sokkolták az angolokat, ugyanakkor ezzel nem ért véget a meglepetések sora, mivel Scamacca a 60. percben is beköszönt.

A Liverpool erre semmilyen módon nem tudott reagálni, olyannyira nem, hogy a 83. percben már 3-0 volt az állás. Szoboszlai a 46. percben állt be Jones helyére, de Salah és Robertson is beugrott, majd Díaz és Jota is megpróbált hozzátenni a játékhoz. Ez a nem várt eredmény igencsak feladja a leckét a Liverpoolnak, akik előtt egy olyan küldetés áll, amire egy ideje nem volt példa.

Szentkirályi Alexandra: „Egy újabb be nem tartott ígéret Karácsonytól”

A Fidesz főpolgármesteri jelöltje nagyon aktív a kampányában, melynek ideje alatt Karácsony Gergely hiányosságaira hívja fel a figyelmet.