Listán, mely kórházakban áll le az ellátás egyes kezeléseknél
A hónap elején már 20 kórház jelentett be leállást, most újabb tucatnyi intézmény jelezte, hogy nem tud ellátni bizonyos betegeket.
Az elmúlt napokban 12 újabb olyan kórház neve jelent meg a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) honlapján, ahol különböző okokból, de hosszabb-rövidebb időre leáll egy-egy ellátás, ami azt jelenti, hogy bizonyos betegeket nem tudnak fogadni – írja a HVG. A cikkben hozzáteszik:
Ez ebben a hónapban már a második ilyen bejelentési hullám, mivel január 8-tól 20 kórházban leálltak egyes ellátási formák. Tehát immár összesen 32 kórház nem tud ellátni bizonyos betegeket. Íme a 12 új szereplő a listáról, amely itt érhető el, és a leálló ellátásokról is vannak részletek:
- Észak-Pesti Centrumkórház-Honvédkórház
- Szántó J. Endre Egyesített Szociális és Egészségügyi Intézet
- Gyöngyösi Bugát Pál Kórház
- Kistarcsai Flór Ferenc Kórház
- Selye János Kórház
- Balassagyarmati Dr. Kenessey Albert Kórház
- Balassagyarmati Dr. Kenessey Albert Kórház
- Szaploncay Manó Kórház
- Békés Vármegyei Kórház
- Kaposi Mór Oktatókórház
- Budapesti Bajcsy Zs. Kórház és Rendelőintézet
- Budapesti Uzsoki Utcai Kórház
Mindemellett Kunetz Zsombor egészségügyi szakember is hírt adott az újabb leállási hullámról a Facebook-oldalán közzétett posztjában, amelyben részleteket is megosztott a frissebb bejelentésekről. Mint fogalmazott, „van, ahol csak két órára, vagy hat órára áll meg az élet informatikai leállás miatt, és van, ahol visszavonásig”. Kifejtette:
- a Szent János Kórház februárban sem tudja ellátni egyebek mellett az ittas sérülteket;
- a Somogy Megyei Kaposi Mór Kórház nem tud néhány napon bronchoszkópos ügyeletet adni humánerőforrás-hiány miatt, a betegeket Pécsre, illetve Zalaegerszegre kell vinni;
- a Békés Megyei Központi Kórház év végéig nem tud paradontológia (fogászat) járóbetegellátást nyújtani;
- a Marcali Kórház foglalkozás-egészségügyi ellátást nem tud biztosítani;
- a Balassagyarmati Kórházban a dento-alevoláris sebészet (szájsebészeti ellátásforma), a reumatológiai-, a gasztroenterológiai szakrendelés és a fájdalomambulancia is bedobta a törülközőt;
- a Komáromi Kórház a gyermek-nőgyógyászati szakrendelést nem tudja biztosítani;
- a Kistarcsai Flór Ferenc Kórházban a CT hibásodott meg, ahogyan a Gyöngyösi Bugát Pál Kórházban is,
- a Bajcsy Kórházban az akut ERCP vizsgálatot igénylő gasztroenterológia ellátás állt le egy napra, mégpedig eszköz meghibásodás miatt, ezt gyorsan megoldották.
Végül a szakember azt is hozzátette: „Januárnak még nincs vége, eddig 35 kijelölő határozat, vagy annak módosítását tette közzé az NNK, ez azt jelenti, hogy legalább ennyi ellátási forma szűnt (egy-egy kijelölő határozat többet is érint) vagy szűnik meg hosszabb-rövidebb ideig különböző intézményekben”.