468,61 Ft
63,049 $

Nincs tovább, Lévai Zoltán birkózó számára véget ért a párizsi olimpia

Nem tette meg a szívességet Lévai Zoltánnak a legyőzője, így a magyar birkózó számára hamar véget ért az olimpia.

...svg content...Fotó: A vesztes Lévai Zoltán a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos súlycsoportjának negyeddöntõje után a párizsi Mars-mezõ Arénában 2024. augusztus 6-án. A magyar versenyzõ az azeri Sanan Suleymanovtól szoros mérkõzésen kapott ki, így már csak a vigaszági folytatásban reménykedhet. MTI/Czeglédi Zsolt

Jól kezdett Lévai, magabiztosan hozta az első meccsét a török ellenfele ellen, majd ezt követően nagyobb kihívás várt rá. Ugyan 1-1 lett a vége, Suleymanov került ki győztesen a negyeddöntőből, de ekkor még volt remény.

Semmi más nem kellett volna Lévai továbbjutásához, minthogy Suleymanov hozza az elődöntőt. Miután Suleymanov sérülten állt ki, nemigazán volt esélye, és 6-1-es vereséget szenvedett Gyemeu Zsadrajev ellen. Losonczi Dávid viszont még versenyben van, aki a 87 kilogrammosok között lép szőnyegre szerdán. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz