Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Lehetséges, hogy a koronavírus-járvány nem állítható meg a várva várt védőoltással?

Az orvosok óvatosan ugyan, de arra intenek, próbáljunk meg megtanulni együtt élni a vírussal, hiszen lehetséges, hogy egy vakcina nem lesz képes megállítani a terjedését.

...svg content...Moszkva, 2020. augusztus 12. A Sistema PJSFC által közreadott kép az új koronavírus okozta betegség, a Covid-19 ellen az orosz Nyikolaj Gamaleja Nemzeti Járványügyi és Mikrobiológiai Kutatóintézet kifejlesztette oltóanyagról, a Gam-Covid-Vakról a Sistema zelenogradi gyógyszergyárában 2020. augusztus 12-én. Az orosz egészségügyi miniszter bejelentése szerint a védőoltás első adagjait két héten belül legyártják. MTI/EPA/AFC SISTEMA/Andrej Rudakov
Egészség/Életmód

Takács Petra

Szerkesztő

Az orvosok óvatosan ugyan, de arra intenek, próbáljunk meg megtanulni együtt élni a vírussal, hiszen lehetséges, hogy egy vakcina nem lesz képes megállítani a terjedését.

Könnyen elképzelhető, hogy a koronavírus örökké velünk maradhat. Mióta felütötte fejét a járvány, a világon összesen 41 millióan fertőződtek meg, közülük 1,13 millióan hunytak el, a pandémia intenzitása pedig továbbra is emelkedő tendenciát mutat. Soron kívül A havazás megbénította a vasúti közlekedést – masszív késések és kimaradó járatok

Több kormány is úgy határozott, hogy financiális segítséget nyújt a gyógyszergyártóknak olyan források biztosításával, melyek lehetővé tennék az érdekelt vállalatok versenypiaci előrejutását még bőven a vakcinák tesztelése előtt.

További problémát jelent, hogy bizonyos kormányok szentül hiszik, hogy gyorsan elkészül majd a védőoltás, amiről az orvosok és a kutatók egyelőre azt sem tudják még megmondani, hogy hatékonynak, illetve veszélytelennek bizonyulhatnak-e, ezért úgy gondolják, érdemesebb lenne elkezdeni megtanulni együtt élni ezzel a helyzettel.

Az oltóanyag elkészítése további kérdéseket vet fel, hiszen tudjuk, hogy a nulláról kifejleszteni egy hatásos vakcinát minimum 10 évet emészt fel. Az eddigi legsikeresebb és leggyorsabb módon a mumpsz elleni vakcina készült el, azonban még ez is 4 évet ölelt fel. A cél tehát egyelőre az volna, hogy próbáljuk elnyomni a vírust amennyire csak lehetséges, úgy, hogy a lehető legkevesebb kárt okozza majd a jövőben.

De hogyan tanulhatunk meg együtt élni a járvánnyal? Minden embernek egyéni felelőssége van ebben a helyzetben. Ahogyan korábban a tuberkulózis esetében például már megtapasztalhattuk, az embereknek tudniuk kell, hogy milyen kockázattal járhat a fizikai kontaktus, illetve a személyes higiénia elhanyagolása.

Jelen helyzetünkben a legfontosabb tehát az egyéni felelősségvállalás, és annak a ténynek a feldolgozása, hogy ha most nem teszünk mindannyian érte, akkor nem fogjuk tudni lelassítani a járvány terjedését, márpedig jelenleg a megelőzés az egyetlen megoldás.

Valóban nehéz megbirkózni az önmegtartóztatással, többségében a világon az emberekben fáradtságot, zavartságot és csalódottságot váltott ki az elmúlt időszak, mióta megjelent életünkben a vírus. A WHO továbbra is javasolja a minimum 1 méteres távolság tartását, továbbá a folyamatos fertőtlenítést. Próbáljuk meg levetkőzni a megszokásainkat, törekedjünk rá, hogy lehetőleg ne nyúljunk az arcunkhoz, szemünkhöz, és fokozottan ügyeljünk a rendszeres és alapos kézmosásra.

A legfontosabb pedig, hogy vigyázzunk magunkra és egymásra!

Orbán Viktor elmondta, mi lesz Ukrajnával, ha az USA kiszáll a háborúból

Orbán Viktor a Kossuth Rádióban nagyon egyértelműen fogalmazott Ukrajnáról, a háborúról az USA kapcsán.