Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,34 Ft
Euró
398,79 Ft
Font
476,41 Ft
Bitcoin
60,607 $

Lehetetlen nyaralni a változó szabályok közepette Európában

Rendkívül nagy káoszt okoz a koronavírus-járvány a világban, ehhez kétség sem fér, viszont ez nagymértékben megmutatkozik az ország által hozott intézkedésekben, kivetett karanténokban.

Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Rendkívül nagy káoszt okoz a koronavírus-járvány a világban, ehhez kétség sem fér, viszont ez nagymértékben megmutatkozik az ország által hozott intézkedésekben, kivetett karanténokban.

Csütörtökön például a brit kormány is frissítette a „biztonsági listáját”, mely azon országok nevét tartalmazza, akiknek nem kell karanténba vonulniuk Angliába való érkezésüket követően. Az új szabályok értelmében például Kubát felrakták a listára, míg Csehországot, Svájcot és Jamaikát levették mindenféle indoklás nélkül. Soron kívül Vitézy Dávid visszaszólt Lázár Jánosnak: javaslom egy hársfatea elfogyasztását

Az Egyesült Királyság esetében nagy zavart okoz a rendszerben, hogy a Királyság többi tagországa – Észak-Írország, Skócia és Wales – a saját listájuk mentén bírálják el a „karantén vagy nem karantén” problematikáját, amelyek ugyan nagy átfedésben vannak az angol listával, ám nem egyeznek meg teljesen azzal.

A frissített listát augusztus 27-én hirdették ki, és már augusztus 29-én hatályba lépett. Akik a három eltávolított országban tartózkodtak éppen, azoknak pedig jelentősen megváltoztak a terveik: vagy 35 órán belül kapkodva összepakolnak és hazautaznak, vagy hazatérésüket követően két teljes hétig karanténba vonulnak.

Hasonlóan hirtelen döntés született korábban Franciaország és Spanyolország kapcsán is, akiket szintén eltávolítottak a biztonsági listáról. Ezzel még a brit közlekedési miniszter, Grant Shappa is pórul járt, akinek nem sikerült hazatérnie időben spanyol vakációjáról, és kénytelen volt idő előtt eljönni a családi nyaralásról, hogy minél hamarabb megkezdje a karantén letöltését.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/villamgyorsan-kimutathato-a-koronavirus-egy-vadonatuj-200-forintos-teszttel/

Hasonló problémákkal kellett szembenézniük német turistáknak is ezen a héten, mivel Németország hozzáadta Párizs és Cote d’Azur régiókat a karantén-listájára. Németországban is ugyanaz a rendszer van érvényben, mint ami nálunk volt idáig: a járványügyi kockázatokat hordozó országokból érkezőknek vagy kéthetes karantén, vagy 48 órán belül két negatív tesztet kell felmutatni.

Németország és Nagy-Britannia ugyanakkor eltérő számokból indul ki, amikor definiálja a „kockázatos” országokat. Nagy-Britannia esetén elég az elmúlt hét napból 20 fertőzött 100 000 főre levetítve, hogy kockázatos országgá váljon, míg Németország esetében 50 főben határozták meg a kockázatossági küszöböt.

Európai viszonylatban talán Izland a legkonzervatívabb ilyen tekintetben, ugyanis augusztus 19 óta az összes országot járványügyi kockázatot hordozó országként tekintik. Korábban voltak országok, akik megfeleltek a biztonsági követelményeknek, ilyen volt Dánia, Norvégia, Finnország és Németország is.

Ez a jelenség pedig valamennyi utazási iroda, túraszervező és légitársaság szerint csak eltántorítja az embereket az utazástól, tovább mélyítve ezzel a turisztikai szektor, koronavírus-járvány kitörése óta kibontakozó kilátástalan válságát. Mivel nincsenek egységes szabályok, ezért maguk az utazók sem tudják, merre lehet menni és merre nem. A pláne pedig az, hogy akár a nyaralásuk alatt is változhat a szabály, mint ahogy a német és brit példa szemlélteti.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/egy-szektor-amit-a-koronavirus-nemhogy-megtepazott-hanem-az-egekbe-repitett/