Legkevesebb 110 civilt gyilkoltak meg egy nigériai mészárlásban
A támadók rettenetes mészárlást rendeztek, melynek következményeként, legkevesebb 110 civil áldozatról tudni.
A támadók rettenetes mészárlást rendeztek, melynek következményeként legkevesebb 110 civil áldozatról tudni.
Az Al Jazeera az ENSZ jelentése alapján számolt be a hírről, amikor is az egyelőre ismeretlen támadók legkevesebb 110 civilt öltek meg. A nigériai mészárlásban főként a helyi terményt betakarító gazdák haltak meg.
Azt is tudni, hogy a fegyveres férfiak motorkerékpáron érkeztek, és onnan adták le a halálos lövéseket. Az ENSZ úgy fogalmazott, hogy idén ez volt a legerőszakosabb közvetlen támadás a civilek ellen.
Nigéria északkeleti részén a mezőgazdasági termelők ellen követték el ezt a célzott támadást. A mészárlást szombaton, kora délután hajtották végre a támadók, akik sorra lőhették le a dolgozó, fegyvertelen civileket.
Koshobe falu és más vidék közösségek voltak érintettek ebben a jerei önkormányzati területen, nem messze Maiduguritól. A brutális támadásban női áldozatokat is találni. A több mint 100 halálos áldozat mellett sebesültek is vannak.
Az ENSZ nigériai humanitárius koordinátora, Edward Kallon felszólította az illetékeseket, hogy állítsák bíróság elé azokat, akik ennek a szörnyű tettnek a felelősei. Egyelőre senki sem vállalta a felelősséget a mészárlásért.
Az elmúlt években azonban több fegyveres csoport is érintett volt a hasonló támadásokban, köztük a Boko Harammal. A másik ilyen gyanúsított csoport az ISWAP lehet, mely az Iszlám Állammal hozható kapcsolatba.
Legkevesebb 40 afgán katonát gyilkoltak meg egy autóbombás támadás során
Mindkét csoport aktív a régióban, ahol a harcosok az utóbbi évtizedben több mint 30 000 embert öltek meg, köztük olyan szomszédos országokban, mint Niger, Csád, és Kamerun. A helyi erők képtelenek megakadályozni a folyamatos gyilkosságokat és kivégzéseket.
A hivatalos szervek szerint több katonai erőre van szükség, hogy felvegyék a harcot a fegyveres csoportokkal, akik különösen kegyetlenek. A civilek pedig félnek, mert ha nem mennek ki a földekre, akkor egyszerűen éhen halnak, de közben tartanak attól, hogy megölik őket.
Tavaly az év első felében körülbelül 800 katonát öltek meg, akik a biztonsági erőt erősítették. Erre válaszul Nigéria létrehozta az úgynevezett „szuper tábori stratégiát”, amivel sikerült csökkenteniük ezen haláleseteket. Miután azonban a hadsereg kivonta a katonáit a vidéki területekről, azokat gyakorlatilag átadták a Boko Haram harcosainak.