Lebuktatná a mesterséges intelligenciával írt szövegeket a ChatGPT fejlesztője
A ChatGPT-t fejlesztő OpenAI egy új megoldással igyekszik elejét venni a mesterséges intelligencia „szürke zónás” alkalmazásának.
Az utóbbi időben meglehetősen nagy felhajtás övezi a mesterséges intelligencián alapuló ChatGPT-t, amely különböző szövegeket tud generálni egy egyszerű parancs alapján, de akár egyszerűbb szoftverek kódsorait is elénk tárja, ha épp arra van szükségünk.
Előnyeit rendre kihasználják, sokan például ezzel készítették el beadandó dolgozataikat, ám ez a kiskapu hamarosan bezárulhat.
Az OpenAI ugyanis elérhetővé tett egy honlapot, melynek segítségével bárki leellenőrizheti, hogy az adott szöveget mesterséges intelligencia írta-e.
Apró probléma, hogy az OpenAI saját tesztjei során a detektor mindössze az esetek 26 százalékában volt képes azonosítani a mesterséges intelligencia által írt szöveget, 9 százalékban pedig a valódi személy által írt szöveget is mesterséges intelligencia által generáltnak minősítette, vagyis általánosságban elmondható, hogy az esetek kétharmadában téves megállapításra jutott a rendszer.
Az OpenAI tisztában van a fejlesztés hiányosságaival, ám állításuk szerint a detektor sokat javult az előző verzióhoz képest, amiből arra következtethetünk, hogy idővel jelentős mértékben javulhat annak hatékonysága.
Érdekesség, hogy az új fejlesztés nem csak a ChatGPT által írt tartalom azonosítására képes, a tervek szerint ugyanis más mesterséges intelligenciára épülő szoftverek „alkotásait” is azonosítani tudná, ám az egyelőre erősen kérdéses, hogy milyen hatékonysággal.
Nemrég azt is megvizsgálták, hogyan teljesít a mesterséges intelligencia egy középiskolai felvételi teszten, az eredményeket itt találjátok.