Látványosan rosszul teljesít a brit egészségügyi ellátórendszer
Kutatók figyelmeztettek, az ország gyenge teljesítménye több különböző betegségcsoportban és egészségi állapotban, köztük a rák, a szívroham és a stroke tekintetében komoly aggodalomra ad okot.
A Sky News jelentése szerint a brit egészségügyi ellátórendszer „lényegesen rosszabbul teljesít” a várható élettartam tekintetében, és sokkal rosszabb egészségügyi ellátási eredményeket produkál, mint sok más gazdag ország.
A kutatók a riasztó eredmények kapcsán figyelmeztettek, az Egyesült Királyság harmatos teljesítménye több különböző betegségcsoportban és egészségi állapotban, köztük a rák, a szívroham és a stroke tekintetében – a megelőzhető halálesetek alapján – komoly aggodalomra ad okot.
A brit gyógyszeripari szövetség megbízásából a King’s Fund által kidolgozott, kutatott és írt jelentésben az NHS-t 18 hasonló, magasabb jövedelmű ország egészségügyi rendszerével hasonlították össze. A jelentésben figyelmeztettek, az NHS-ben feltűnően alacsony a kulcsfontosságú klinikai személyzet, köztük az orvosok és ápolók száma, és nagymértékben támaszkodik a külföldön képzett egészségügyi szakemberekre.
A másik leglényegesebb megállapítás pedig az volt, hogy az Egyesült Királyságban lényegesen kevesebb kulcsfontosságú fizikai erőforrás áll rendelkezésre, mint sok más országban, beleértve az MRI-berendezéseket és a kórházi ágyakat. Siva Anandaciva, a jelentés szerzője és a King’s Fund vezető elemzője az eredmények kapcsán rámutatott:
Anandaciva hangsúlyozta, a tőkeinfrastruktúra beruházásokért „kiált”, s más országokban kifejezetten „zavarba ejtőnek találják”, hogy az Egyesült Királyságban folyamatosan elmaradnak a beruházások ezen a területen. A továbbiakban rámutatott, az Egyesült Királyság hatalmas mennyiségű külföldi ápolót alkalmaz, akiket ugyan az országban képeznek ki, ám nem tartanak meg, ehelyett olyan országok munkaerejét erősítik, mint Ausztrália és Új-Zéland.