388,21 Ft
452,80 Ft
63,209 $

Nem érdemelt vereséget az Újpest a KTE ellen, mégis kikaptak

Tekintve, hogy mennyi helyzetet dolgozott ki az Újpest a KTE otthonában, és még büntetőt rúghattak, nem érdemeltek volna vereséget.

Fotó: Mészöly Géza, az Újpest FC vezetőedzője a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójában játszott Diósgyőri VTK - Újpest FC mérkőzésen a diósgyőri DVTK Stadionban 2024. február 11-én. MTI/Czeglédi Zsolt

Kolláth Benjámin

Az Újpestet már ismét Mészöly Géza irányítja, aki győzelemmel tért vissza. A lehető legjobbkor állította meg a csapat zuhanását a kiesőzóna felé, de még sok van hátra, nem nyugodhatnak meg, és egy NB2-es szereplés minden szinten sokba kerülne. Ezt mindenképpen el akarja kerülni a tulajdonosváltáson átesett klub.

Mészöly kapcsán közben vizsgálat indult, aki a KTE otthonában is erélyesen irányította a fővárosi csapatot, akik a második félidőben szabályosan domináltak, sokat volt kénytelen védekezni a Kecskemét a nem éppen tökéletes gyepen. Néhol a játék nem volt túl magas színvonalú, ugyanakkor mindvégig benne volt a pakliban, hogy fordít az Újpest. Soron kívül Szerdától ismét olcsóbb lesz az üzemanyag

Nagyon rosszul kezdődött számukra a meccs, miután Lukács már a 3. percben beköszönt. Sőt, úgy tűnt, hogy a 36. percben emberhátrányba kerülnek a vendég, de Pauljevic végül megúszta sárga lappal a VAR-os elemzést követően, visszavonták az eredeti döntést. Noha az 50. percben büntetőhöz jutott az Újpest, Mörschel hibázott, így maradt az 1-0.

Kisebb csoda, hogy ez az egyetlen gól született a meccsen, ami javarészt Vargának köszönhető, aki nagyokat védett, rendkívül magabiztos volt. Az Újpest a veresége ellenére egyértelműen sokkal erősebb, koncentráltabb és motiváltabb Mészöly irányításával, akik maradtak a 10. helyen 24 ponttal a 16 pontos Mezőkövesd és a 14 pontos Várda előtt.

A KTE sokat profitált ebből a nem túl acélos győzelemből, hiszen az 5. helyen állnak 30 ponttal, de a 29 pontos DVSC és az eddig 28 pontot gyűjtött MTK még nem játszotta le a 21. meccsét. A KTE előtt a PAFC áll 31 ponttal a 4. helyen, majd jön a Videoton, a Ferencváros és a meglepő vereséget szenvedett Paks az élen 43 ponttal.