Közelebb léptek csoportellenfeleik a magyarokhoz, döntő lesz a következő meccs

Október 14-én nagyon fontos mérkőzés vár Marco Rossi együttesére.

MTI/EPA/TOMS KALNINS

Bense Róbert

Míg Magyarország Csehországgal vívott felkészülési mérkőzést vasárnap este, addig az EB-selejtezők G-csoportjában újabb fordulót rendeztek. Szerbia és Montenegró is megnyerte a soron következő tétmeccsét, így – remélhetőleg csak ideiglenesen – közelebb kerültek a magyar válogatotthoz.

Szerbia meggyőző játékkal verte meg 3-1-re Litvániát idegenben, ám Montenegrónak jóval nehezebb dolga volt, hiszen Bulgáriát csak a 96. percben szerzett góljukkal sikerült legyőzniük odahaza, 2-1 arányban. Soron kívül Saját házában késeltek halálra egy várandós nőt, nagy erőkkel keresik a tettest

Mindez azt is jelenti, hogy Szerbia öt mérkőzést követően 10 ponttal áll az eddig eggyel kevesebb mérkőzést lejátszó, szintén 10 pontos, csoportelső Magyarország mögött, míg Montenegró szintén öt meccs után 8 ponttal áll a harmadik helyen.

Bulgária és Litvánia gyakorlatilag kiszállt a továbbjutásért, illetve a pótselejtezőkért folytatott küzdelmekből, mindkét együttes 2-2 ponttal áll a csoport negyedik, illetve ötödik helyén.

Magyarország számára sorsdöntő mérkőzés következik Szerbia ellen október 14-én a Puskás Arénában, ugyanis egy esetleges győzelem azt jelentené, hogy Marco Rossi csapata karnyújtásnyira kerülne az egyenesági továbbjutáshoz.

Dzsudzsákék sem tudták megállítani a Ferencvárost, kiütötték a Debrecent

A Debrecen sem tudott mit kezdeni a Ferencvárossal, 4-1-es vereséget szenvedtek, és távolabb kerültek a dobogótól.