Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Koronavírus-végbéltesztekkel ellenőrzik a lakosságot Kínában

A kommunista vezetésű országban új korlátozások lépnek életbe holdújév kezdetével, melyek értelmében a hagyományos pálcikás mintavételezés helyett végbéltesztekkel bonyolíthatják le az ellenőrzéseket.

...svg content...Debrecen, 2021. január 3. Mintát készít elő antigén koronavírus gyorsteszthez a Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézet munkatársa a köznevelésben dolgozók tesztelésén az intézet fogászati ügyeletének épületében 2021. január 3-án. MTI/Czeglédi Zsolt
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Miközben az ünnepekre készülődnek a távol-keleti országban, addig a kormány azon gondolkodik, hogyan korlátozhatná az emberek szabad mozgását, ugyanis minél többen érintkeznek egymással, annál nagyobb az esélye az újabb fertőzési gócpontok kialakulásának.

Az egyik pekingi kórház igazgatója a kínai állami televíziónak adott interjúban elmondta, az anális úton végzett mintavételezések sokkal pontosabbak, ugyanis a PCR-tesztekkel ellentétben nagyobb precizitással ki lehet mutatni a fertőző részecskéket a szervezetből – adta hírül az ABC portál. Soron kívül Máv: éjszaka helyreállhat a Déli pályaudvart érintő vonalak menetrendje

A főorvos hozzátette, a pálcikás módszerhez képest a végbélteszt sokkal kellemetlenebb, bár az eddigi tapasztalatok alapján a hatékonysága megkérdőjelezhetetlen. Két gócpontnál már bevetették az új eljárást, a főváros egyik kerületében a karantén intézkedések során tökéletesen kiszűrték vele a covid-pozitív személyeket.

Az egyik tangseni hölgy is átesett a végbélteszten, elmondása szerint eléggé kényelmetlenül érezte magát közben, azonban mivel csak tíz másodpercig tart, ezért belement, hiszen ezáltal megvédheti környezetét a betegségtől.

Egy kötelező 14 napos karanténját teljesítő dél-koreai nő is beszámolt a tapasztalatairól – úgy gondolja, végtelenül szégyenteljes a procedúra, amivel az emberek becsületét sérthetik meg.

Külföldi szakértők szintén elfogadhatatlannak tartják az anális mintavételezés ráerőltetését az emberekre, szerintük mindenkinek opcióként kellene felajánlani a módszert a pálcikás tesztek helyett. Leginkább kórházakban ápolt páciensek esetében lehetne hatékony ez a fajta teszt, ugyanis náluk kimutathatnák a székletmaradványokból a fertőző vírusrészecskéket, ezáltal el tudnák dönteni, hogy hazaengedhető-e az illető, vagy sem.