Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Állatcsonttal szúrt le egy orvost az MMA-s, mert nem értettek egyet a vakcinákban

Állatcsonttal szúrt le egy orvost az MMA-s, mert nem értettek egyet a vakcinákban

Állatcsonttal szúrt le egy orvost az MMA-s, mert nem értettek egyet a vakcinákban
Fotó: Unsplash/Mufid Majnun

Nagy vita témáját képezi a koronavírus-vakcinák kérdése, arra azonban még nem volt példa, hogy emberölés legyen a nézeteltérésből.

Letartóztattak egy orosz MMA harcost az amerikai fennhatóság alá tartozó Guamban, miután egy koronavírus-vakcinákkal kapcsolatos vita hevében megszúrt és egyúttal meg is ölt egy helyi orvost – írja a USA Today.

Akmal ’AK47’ Kozievet még múlt héten tartóztatták le Tamuning városában az incidenst követően, azóta szándékos emberöléssel és halálos fegyverrel elkövetett szándékos bántalmazással vádolják, óvadékát pedig 1 millió dollárban határozták meg.

Egy szemtanú szerint Koziev és Dr. Miran Ribati radiológus között azt követően fajult el a vita, hogy a vakcinák kötelezővé tételéről kezdtek el vitatkozni. A profi harcos állítólag előbb addig fojtogatta az orvost, ameddig el nem ájult, majd az étkezésből visszamaradt állati csonttal nyakon szúrta.

A gyanúsított ezt követően megragadott egy kést, majd még egy alkalommal megszúrta – mondta a rendőrség. Amikor kiérkeztek, Dr. Ribati arccal lefele, vérbe fagyva feküdt a földön, Koziev pedig egyből közölte, hogy ő volt a tettes.

JJ Ambrose, Koziev egyik korábbi ellenfele kifejtette, hogy egyáltalán nem érte meglepetésként a hír, mert pontosan tudta, hogy az orosz születésű harcosnak komoly mentális problémái vannak, ezért erre már korábban figyelmeztette is embereket.