Koronavírus – újabb rekordok Indiában, Dél-Korea karanténban
Vasárnap virradóra az egész világon már több mint 23 millióan betegedtek meg koronavírus-fertőzésben, közülük 800 ezren vesztették életüket a súlyos komplikációk következtében.
Vasárnap virradóra az egész világon már több mint 23 millióan betegedtek meg koronavírus-fertőzésben, közülük 800 ezren vesztették életüket a súlyos komplikációk következtében.
Indiában meghaladta a 3 milliót a regisztrált koronavírus-betegek száma, miközben napok óta vezetik a ranglistát az újonnan azonosított páciensek tekintetében, ugyanis a járvány elérte az északi, gazdagabb régiókat, ahol viszont sokkal több idős ember lakik.
Az egészségügyi hatóságok legfrissebb jelentése szerint összesen 10 339 emberről derült ki, hogy hordozza a COVID-19 kórokozóját, 912-en pedig áldozatául estek a fertőzésnek. Mindezek ellenére a vasárnapi adat éles csökkenést mutat a korábbi statisztikákhoz képest, hiszen volt, hogy átlagosan naponta 60 ezer új pácienst helyeztek nyilvántartásba.
India az Egyesült Államok és Brazília után a harmadik helyen áll az esetek számát összesítő világranglistát, 56 706 halottjával továbbra is őrzi a nem túl előkelő negyedik helyet a másik rangsorban.
Dél-Koreában tizedik napja három számjegyű értékekről szólnak a jelentések, vasárnap már 397 COVID-19 beteget azonosítottak a távol-keleti országban, ami a járvány tavasz óta nem látott intenzitásáról tanúskodik.
A második hullám előszele tehát elérte az eddig kiválóan védekező államot is, ahol Szöul után a múlt héten a pandémia továbbterjedt a vidéki városokba és falvakba egyaránt, hiába próbálták meg mindenféle módon ezt megfékezni.
A kimért óvintézkedéseket a gazdaság fellendítése céljából eszközölték, azonban kénytelenek voltak ezeket visszavonni, így újból megtiltották a nagyobb rendezvények megtartását, bezárták az éjszakai szórakozóhelyeket, a strandokat és a templomokat, valamint ismét zárt kapuk mellett bonyolíthatják le a szervezők a profi sporteseményeket.
Vasárnap egymás után harmadik napja lépte túl az esetek száma a 300-at. Az 51 millió lakosú ország fővárosát érintette a legérzékenyebben a mostani emelkedés, ahol az egészségügyi dolgozók csak nehezen tudják nyomon követni a fertőzöttek kontaktusait a templomokban, az iskolákban, az éttermekben és a munkahelyeken.
Ne hagyd ki: