Így alakult megyei bontásban a koronavírus-fertőzöttek száma csütörtökre
Továbbra sem hagyott alább a második hullám intenzitása, ezúttal sajnos rekordmagas számú halottat vettek nyilvántartásba az egészségügyi hatóságok.
Továbbra sem hagyott alább a második hullám intenzitása, ezúttal sajnos rekordmagas számú halottat vettek nyilvántartásba az egészségügyi hatóságok.
Az elmúlt 24 órában 2 194 magyar állampolgárról derült ki, hogy hordozzák a COVID-19 kórokozóját, így már 68 127 főre emelkedett a hazánkban regisztrált koronavírus-betegek száma.
Jó hír, hogy 17 469-en felépültek a betegségből, ezzel szemben 49 024-en tartózkodnak jelenleg hatósági házi karanténban. Kórházi ellátásra ebben a pillanatban 3 197-en szorulnak, közülük 255-en lélegeztetőgépekre kötve fekszenek a klinikák intenzív osztályain.
Csütörtök reggelre összesen 56 többségében idős, krónikus beteggel nőtt a koronavírus-járvány hazai áldozatainak száma – Magyarországon október 29-ig 1 634-en vesztették életüket a COVID-19 fertőzés súlyos szövődményei következtében.
A megyei lebontás tekintetében őrzi első helyét Budapest, a fővárosban ugyanis egyetlen nap leforgása alatt 535 főnél azonosították a COVID-19 kórokozóját. A második legtöbb koronavírusos fertőzöttet Pest megyében találtak, ahol 326-tal emelkedett a COVID-19 páciensek száma.
A harmadik helyen Baranya megye áll 131 újonnan beazonosított koronavírus-beteggel, őket követi a rangsorban Szabolcs-Szatmár-Bereg (+129), Hajdú-Bihar (+123), Borsod-Abaúj-Zemplén (+104), Bács-Kiskun (+94), Csongrád-Csanád (+89), Heves (+84), Fejér (+82), Vas (+72), Zala (+69), Győr-Moson-Sopron (+65), Békés (+54), Jász-Nagykun-Szolnok (+54), Somogy (+54), Veszprém (+46), Nógrád (+41), Komárom-Esztergom (+26) és Tolna megye (+16).
A kormány október 22-én érvénybe léptetett rendeletei értelmében kötelező a maszkviselés a szabadtéri és sportrendezvények mellett az üzletekben, a tömegközlekedési eszközökön, a mozikban és színházakban, a bevásárlóközpontokban, az egészségügyi és szociális intézményekben, valamint az ügyfélfogadási irodákban; mindezeken felül 23 óra után a vendéglátóipari egységeket és a szórakozóhelyeket is be kell zárniuk az üzemeltetőknek.
Fontos, hogy ha nem érezzük jól magunkat, és magas lázzal járó influenzaszerű tüneteket produkálunk, semmiféleképpen se hagyjuk el otthonunkat, helyette vonuljunk izolációba, még véletlenül se érintkezzünk idős vagy krónikus betegséggel élő hozzátartozóinkkal. Panaszainkkal kapcsolatban értesítsük telefonon háziorvosunkat, aki tájékoztatni fog minket a teendőkről.
A közösségi terjedés megfékezése és a kockázati csoportokhoz tartozó személyek védelme érdekében mindig hordjunk maszkot, tartsuk be a szociális védőtávolságot, rendszeresen mossunk és fertőtlenítsünk kezet, valamint kerüljük el a tömegeket és a zsúfolt helyiségeket.