Koronavírus: Brazíliában összeomolhat az egészségügy
Aggasztó a helyzet, mert lehetséges, hogy az egyik legnagyobb város rossz döntést hoz az újranyitás sebességével, ami sok új fertőzötthöz és halotthoz vezethet.
Aggasztó a helyzet, mert lehetséges, hogy az egyik legnagyobb város rossz döntést hoz az újranyitás sebességével, ami sok új fertőzötthöz és halotthoz vezethet.
Brazília továbbra is a világ harmadik legfertőzöttebb országa a koronavírus-listán. Rio de Janeiro is érintett, ahol korábban szintén sok fertőzést és halálesetet regisztráltak. A város azonban lehetséges, hogy túl gyorsan nyit újra.
A CNA beszámolója szerint a strandok és a bárok újranyitásával beindul a nagy nyári szezon, ami pedig a koronavírus második hullámának fellendülésével járhat. A szakértők már figyelmeztették erről a vezetőket.
Rio híres strandjai potenciális víruspontok, ahol rengeteg lehet az új fertőzés, Az epidemiológus szakértők attól tartanak, hogy ez a korai nyitás nagy problémákhoz vezethet. A korlátozásokról hozott döntés azon alapult, hogy csökkentek a COVID-19 halálesetek, de később kiderült, hogy helytelen adatokat kaptak a bürokratikus késedelem miatt.
A halálesetek valójában stabilak maradtak, és magas számot mutattak. Csak Rióban több mint 10 000 ember vesztette életét. Ha Rio egy ország lenne, akkor az egy főre jutó halálozási arány a világ legrosszabb statisztikáját mutatná.
A helyi szakértők szerint nincs garancia arra, hogy a helyzet végleg stabilizálódott. A városban még mindig sok olyan ember van, akik fogékonyak a vírusra. Ha nincsenek megfelelő elszigetelési intézkedések, akkor bekövetkezhet a második hullám, ami különösen végzetes lehet.
Rio a járvány kezdetén két ideiglenes kórházat is épített, de az egyiket a lapos görbére hivatkozva már bezárta. Ez pedig nagyon nagy hiba lehet, ha a második hullám egyik pillanatról a másikra beindul.
A város azt mondta, akár hét helyszíni kórházat is felépíthet, de a téves grafikai görbék miatt ez még mindig nem valósult meg. Augusztusban 180 napra felfüggesztették az állam kormányzóját, mert állítólag kenőpénzt fogadott el, ami a koronavírushoz köthető. A kormányzó tagadja mindezt.
A vezető brazil közegészségügyi intézet szerint, ha az újranyitási folyamat miatt növekszik az esetek száma, akkor az nagy valószínűség szerint az egészségügyi rendszer összeomlásához fog vezetni.
Így reagáltak a tömegközlekedők a szigorodó maszkviselésre