Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Már kormánybiztos ügyel az építőanyagok árának szabályozására

Már kormánybiztos ügyel az építőanyagok árának szabályozására

Már kormánybiztos ügyel az építőanyagok árának szabályozására
Unsplash

Olyan mértékben drágultak ez elmúlt hónapokban az építőanyagok, hogy külön kormánybiztost kellett megbízni a kordában tartásukkal.

A Napi.hu értesülései szerint a Gyutai Csaba lett az építésgazdasági intézkedések összehangolásáért felelős kormánybiztos, kinevezése pedig a Magyar Közlönyben megjelent rendelet szerint csütörtöktől érvényes.

A cikk a videó után folytatódik

A kormánybiztos felel majd a kormány gazdaság újraindítása keretében meghozott építésgazdasági intézkedések koordinációjáért, ezen belül:

– az építőanyagok kivitelével kapcsolatos bejelentés eljárásrendjének kialakításáért, valamint az állam elővásárlási jogának és vételi jogának gyakorlásához szükséges intézkedések végrehajtásáért,

– az építőanyagok fuvarozásával kapcsolatos bejelentésre vonatkozó intézkedés megvalósításáért,

– a kiegészítő bányajáradékkal kapcsolatos szabályozás alkalmazásának nyomon követéséért,

– a kitermelési kapacitással kapcsolatos szabályozás alkalmazásának nyomon követéséért,

– az építőanyagok helyettesíthetőségével kapcsolatos kormányzati célok megvalósításáért.

Ezen felül a kormánybiztos értékelheti a gazdaság újraindításával kapcsolatos építésgazdasági intézkedések eredményességet, valamint szükség esetén javaslatot tehet a kormány számára további intézkedésekre.

A kormánybiztos feladatköre ellátásáért az államtitkárokat megillető díjazásra és juttatásokra jogosult.