354,57 Ft
394,13 Ft
468,11 Ft
61,604 $

Konferencia Liga: 3-3-as döntetlent játszott a Puskás Akadémia a Fiorentina ellen

Minden dicséretet megérdemel a Puskás Akadémia, miután 3-3-at játszottak a Fiorentina otthonában a Konferencia Ligában.

...svg content...Fotó: Nagy Zsolt, a Puskás Akadémia játékosa 11-esből gólt rúg a labdarúgó Konferencia-liga negyedik fordulójának első, Fiorentina-Puskás Akadémia mérkőzésén a firenzei Artemio Franchi Stadionban 2024. augusztus 22-én. MTI/EPA/ANSA/Claudio Giovannini

A Puskás Akadémia mérkőzése előtt rendezték meg a Paks meccsét Csehországban, szintén a Konferencia Liga rájátszásában, ami drámain alakult. A csereként beállt Böde volt a hős, aki azonnal gólt lőtt, majd gólpasszt adott.

A Puskás Akadémiára egy sokkal nehezebb és ismertebb ellenfélt várt idegenben. A Fiorentina látta vendégül a magyar csapatot, már De Geával a kapuban, aki egy évvel ezelőtt távozott a Manchester Unitedtől, ahol legendává vált. A spanyol számára rémálomszerűen alakultak az események, mindenkit lesokkolt a két gyors gól. Soron kívül Orbán Viktor, majd Magyar Péter is profilképet váltott az árvízvédelem alatt

Nagy Zsolt már a 9. percben eredményes volt, büntetőből talált be, amit saját maga harcolt ki. Pár perccel ezután Soisalo góljával már 2-0 volt az állás, az olaszok nem akarták elhinni, amit látnak. Mivel egy igen erős kerettel álltak ki, ezek után sem lehetett leírni őket.

Először hatalmas kapufát lőttek, míg Sottil az első félidő hosszabbításában szépített. A 67. percben jött az egyenlítést, amit nem egész 10 perccel ezután újabb találat követett, és már 3-2-re vezetett a Fiorentina.

A 80. perc jöhetett volna az újabb fordulat, ám De Gea klasszis módon védett, kevésen múlt a Puskás Akadémia fejese. Szerencsére a fordulat így sem maradt el, ami még nagyon sokat érhet a visszavágón. A mérkőzés utolsó perceiben egyenlített ki a Puskás Akadémia egy szögletből, Golla bólintott a kapuba, míg a legvégén Pécsi a mérkőzését védését mutatta be, góltól óvván meg csapatát. A visszavágót augusztus 29-én rendeznek meg Magyarországon, ami bármilyen végeredményt hozhat.