396,76 Ft
475,11 Ft
65,754 $

Kiütéssel küldte másodosztályba a Real Madrid a Granadát

A spanyol bajnok Real Madrid idegenben 4-0 arányban legyőzte a Granadát a La Liga 35. fordulójában.

...svg content...Fotó: EPA/Miguel Angel Molina

Kiss László

A Real Madrid, amely a múlt héten hivatalosan is bajnoki címet ünnepelhetett, magabiztos játékkal múlta felül a Granada csapatát idegenben. A mérkőzés első félidejében Fran Garcia szerezte meg a vezetést a madridiaknak, majd egy gólpasszt is kiosztott Arda Gülernek, aki a szünet előtt növelte a különbséget.

A második félidő elején Braim Diaz villant, először egy szóló után talált a hálóba, majd nem sokkal később egy újabb góllal már 4-0-ra alakította az eredményt. Soron kívül Kellemetlen szagú ivóvíz okoz gondokat a Balaton térségében

A Granada bár az első félidőben próbálkozott, nem tudott érdemi ellenállást kifejteni. A támadójátékuk sem igazán működött, az első veszélyes lövését csak a 20. percben eresztették meg, ám a kapuba visszatérő Thibaut Courtois hárítani tudott, utána pedig már a Real Madrid dominált.

A két csapat teljesen külön úton indul el innentől kezdve, hiszen míg a Real Madridnak a Borrussia Dortmund elleni BL-döntőre kell fókuszálnia, addig a Granadának a másodosztályba történő kieséssel kell megbarátkoznia, ugyanis a Real elleni vereség immár matematikailag is megpecsételte sorsukat.