Kiszáradt a Jangce folyó egy része, „felhőbeültetést” végeznek a kínaiak az esőért
A kínaiak repülőgépekkel rudakat lőnek az égbe, hogy esőt csikarjanak ki a felhőkből.
A Jangce folyónak nem tesz jót, hogy Kína hatalmas aszállyal szembesült, van olyan része a folyónak, amely már kiszáradt. A Vízügyi Minisztérium szerdán közölte, hogy a Jangce egész medencéjében tapasztalható szárazság „hátrányosan befolyásolja a vidéki emberek és az állatállomány ivóvízellátásának biztonságát, valamint a termés növekedését”.
Már több tartomány is jelezte, hogy a szélsőséges időjárási helyzetben szélsőséges megoldásokhoz nyúlnak, és ezüst-jodid rudakat kénytelenek a felhők közé juttatni annak érdekében, hogy csapadékot képezzenek – közölte a CNN.
A „felhőbeültetést” az 1940-es évek óta alkalmazzák, és Kínában van a legnagyobb program a világon. A 2008-as pekingi olimpiai játékok előtt vetettek be hasonló módszert, hogy száraz időjárást biztosítsanak az eseményre, de hóesés kiváltására és a jégeső enyhítésére is alkalmas.
A Jangce csak egy az északi félteke számos folyója és tava közül, amelyek a kíméletlen hőség és a kevés csapadék miatt kiszáradnak és zsugorodnak, beleértve az amerikai Mead-tavat és a németországi Rajna folyót.
A közösségek gazdasági tevékenysége gyakran függ ezektől a víztározóktól, és a kormányoknak alkalmazkodási intézkedésekkel és segélyalapokkal kell beavatkozniuk, ami hatalmas összegekbe kerül.
Kína szerdán az ország legalább 138 városára és megyéjére adta ki a legmagasabb, vörös riasztást, további 373-ra pedig a második legmagasabb, narancssárga riasztást. Már 64 napja tart a hőhullám, amely 60 éve a leghosszabb Kínában.