Kínai laborból származó koronavírus? A brit kormány szembegy az MI6 korábbi vezetőjével
A Downing Street egyértelműen elutasította az egykori MI-6 főnok korábbi állításait.
A Downing Street egyértelműen elutasította az egykori MI-6 főnok korábbi állításait.
Sir Richard Dearlove, ex-titkosügynök és a brit titkosszolgálat korábbi vezetője az egyik eheti nyilatkozatában arról beszélt, hogy meg van győződve arról, a koronavírus véletlenül szabadulhatott ki egy vuhani laboratóriumból denevéreken való kísérletezés közben.
A hír óriási vihart kavart nemcsak a helyi, hanem a nemzetközi médiában is, amire kénytelen voltak válaszolni a brit kormány képviselői is.
Boris Johnson miniszterelnök szóvivője határozottan kijelentette, semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy a vírust mesterségesen hozták volna létre. A kabinet munkatársa hozzátette, Dearlove szavai sokkal inkább ábrándosak, mintsem reálisak.
A titkosszolgálat egykori fejese egy norvég-brit kutatásra alapozta a feltételezéseit, miszerint a COVID-19 kórokozóján található fehérjetüske genetikai manipuláció útján válhatott ennyire fertőzőképessé. Azt azonban nem írták le ebben a tanulmányban sem, hogy pontosan vajon emberi kéz általi módosítások vagy természetes úton kialakult változtatások történtek.
Korábban már Donald Trump amerikai elnök is belengette, hogy elképzelhető, a Sars-CoV-2-t mesterségesen hozták létre. Kína azóta győzi tagadni az ellene felhozott vádakat és még az Egészségügyi Világszervezet is az ország mellé állt ebben a témakörben.
Kapcsolódó hír: