Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Kiderült, mely magyar településeket fenyegeti súlyos vízhiány

A klímakutató szerint ha nem teszünk sokkal többet a klímaváltozás ellen, a vízhiányok gyakorisága és súlyossága biztosan nőni fog, ami rendkívül aggasztó.

...svg content...Fotó: Unsplash
Belföld
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

Még csak a nyár elején járunk, de egyes településeken, például Nagykovácsiban már most takarékosságra kérte a lakosságot a vízszolgáltató. Tavaly az önkormányzat túl későn reagált, ezért maradtak a helyiek víz nélkül, sokszor fél napokra is. Többen jó megoldásnak gondolnák, ha bizonyos fogyasztás felett magasabb vízdíjat kellene fizetni, hiszen már most is előfordul, hogy este tíz óra után csak csordogál a víz a csapból.

Az ATV megkereste Kiszelné Mohos Katalint, Nagykovácsi polgármesterét, hogy megtudják, lesz-e a lakosoknak elég vize a nyár folyamán, de nem sikerült utolérni. Az viszont tény, hogy a legrosszabb helyzetben tavaly Solymár volt: több településrészen napokig nem volt víz. Mivel Budapest több mint 2 millió embert tud vízzel ellátni, ezért a főváros siet most Solymár segítségére. Soron kívül Andrei Mangra zokogva adott interjút, késsel kergették a támadói a lakásában

Szente Kálmán polgármester azt nyilatkozta, hogy az országgyűlési képviselőjük, Menczer Tamás államtitkár úr megszervezte, hogy a DMRV és a fővárosi vízművek együttműködésével egy új töltővezeték épüljön. Emellett a polgármester úgy véli, az agglomerációban még sokkal nagyobb fejlesztésekre lenne szükség.

A híradó stábja a Duna Menti Regionális Vízművet is megkérdezte, melyek a legveszélyeztetettebb települések, és készültek-e fejlesztési tervek a vízgondok megoldására. Utóbbira nem válaszoltak, előbbi kapcsán viszont információkkal szolgáltak, így nyilvánvalóvá vált, hogy idén Solymár, Üröm, Pilisborosjenő, Budakalász, Szentendre, és Nagykovácsi egyes részein alakulhat ki vízhiány. Emellett takarékoskodást kérnek a lakosságtól, mert a fogyasztás sokszor meghaladja az ellátórendszer kapacitását.

Ürge-Vorsatz Diána klímakutató, a CEU docense szerint a klímaváltozás jelei közé sorolhatók a vízhiányos időszakok, emiatt sem szerencsés az akkumulátorgyárak telepítése. Elmondása alapján inkább fásításra, a zöld területek növelésére van szükség, mert így több vizet tudnánk a talajban tartani, csökkentenénk a hőmérsékletet, és így a vízfelhasználást is, egyúttal ritkábban alakulna ki vízhiány.

Reagált a kormány Románia és Bulgária schengeni csatlakozására

A magyar kormány nemrég reagált Románia és Bulgária schengeni csatlakozására.