Kezd elszabadulni a járvány Oroszországban, már gyógyszerimportálásról tárgyalnak
Mihail Murasko, Oroszország egészségügyi minisztere úgy fogalmazott, hogy kezdenek kifogyni a belföldön fejlesztett koronavírus elleni gyógyszerekből, mely hiányt külföldi fejlesztésű készítményekkel pótolhatják
Mihail Murasko, Oroszország egészségügyi minisztere úgy fogalmazott, hogy kezdenek kifogyni a belföldön fejlesztett koronavírus elleni gyógyszerekből, mely hiányt külföldi fejlesztésű készítményekkel pótolhatják – írja a Reuters.
Oroszország az eddigiek során jellemzően megoldotta belföldön fejlesztett gyógyszerekkel a koronavírus-fertőzés kezelését. Egyrészt számos vakcinájuk áll előrehaladott fejlesztési stádiumban, többek között a Szputnyik V is, amelyből Magyarország is vásárolhat a közeljövőben.
Amíg viszont nem kezdik meg a tömeges oltásokat, addig különböző gyógyszerekkel kezelik a kórházba került betegeket. Az oroszoknak két készítménye is ilyen téren sikeres volt, a Coronavir és az Avifavir, mindkettő a japán favipiravir nevű gyógyszeren alapszik, amely meglehetősen hatékonynak bizonyult a vírus kezelésében.
Murasko azonban arról számolt be, hogy Oroszország egyes régióiban kezdenek kifogyni a favipiravir készletből. Azt ugyan kiemelte egy kormánytisztviselőkkel tartott találkozóján, hogy működnek az gyógyszerellátási láncok, azonban a kereslet akkor lett a készítményre, hogy arra fogja kérni a kereskedelmi minisztériumot, kezdjen tárgyalásba külföldi kormányokkal esetleges szállítmányokról.
A koronavírus-járvány második hulláma pedig Oroszországot is súlyosan érintette, már több mint 2.3 millióra nőtt a fertőzöttek száma. Az ország 80 régiójából 17-ben már arról érkeztek beszámolók, hogy 5% alatti a kórházi kapacitás – jelentette Murasko, aki hozzátette, hogy a Kalinyingrádi exklávéban, és Szentpéterváron a legsúlyosabb a helyzet.