Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,27 Ft
Euró
401,38 Ft
Font
479,49 Ft
Bitcoin
62,346 $

Kézbesítő drónok gyártásába kezdett a UPS

A világszerte ismert logisztikai vállalat a Wingcopter német startup céggel kötött szerződése értelmében egy új dimenzióba helyezi a csomagszállítást.

Smart
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő
TÉMÁK

A UPS Flight Forward az új partnerével együtt egy olyan légiflottát tervez kialakítani, amely kizárólag drónokból áll majd. Ezeknek az apró repülőgépeknek és a hozzájuk kifejlesztett technológiának köszönhetően könnyebb lesz a küldemények kézbesítése még a nehezen elérhető helyekre is.

A UPS kézbesítő drónja az egyik tesztrepülésen (Fotó: Wingcopter)

„A Wingcopterrel való együttműködésünk utat nyit a drónok által történő házhozszállításnak. A UPS Flight Forward egy új hálózat kiépítésén dologzik, ami lehetővé teszi a partnerünk számára ennek az egyedülálló szolgáltatásnak és technológiának a kiterjesztését az egész ország területére.” Soron kívül Történelmi rekord: 110 tonnára emelte Magyarország aranytartalékát az MNB

mondta Bala Ganesh, a UPS Advanced Technology Group alelnöke.

A drónok nagy előnyt jelenthetnek a cégnek, ugyanis egyrészt a működésük teljesen automatizált, másrészt költséghatékonyabbak, legutolsó sorban pedig szinte bárhová el tudják juttatni a csomagokat. Egyetlen hátrányuk talán a limitált teherbíró képesség, ezen azonban még lehet fejleszteni.

A Wingcopter drónjai képesek függőleges leszállásra még a legszűkebb helyeken is, a horizontális mozgásuk pedig lehetővé teszi a gyors helyváltoztatást a levegőben. A hatótávolságuk 120 kilométer, végsebességük pedig elérheti a 241 km/h-t. Ellenállnak az akár 72 km/h gyorsaságú, igen erős széllökéseknek is.

A Wingcopter drónjai működés közben (Forrás: YouTube / Wingcopter)

Októberben a UPS Flight Forward megkapta a működési engedélyt a Szövetségi Légiközlekedési Hivataltól (Federal Aviation Association, FAA), így a drónokat mostantól az Egyesült Államokban országszerte használhatják csomagok kézbesítésére.

A Wingcopter légi szerkezeteit már korábban a Merck nevű német céggel együttműködve is tesztelték Darmstadtban; az UNICEF-fel közösen Írországban és Vanuatuban szintén használták őket olyan helyek elérésére, amelyeket más módon nagyon körülményes lett volna megközelíteni.

„A mi elképzelésünk mindig is az volt, hogy technológiánkkal javítsuk az emberek életét az egész világon. A UPS-szel kötött stratégiai megállapodásunk fel fogja gyorsítani a globális folyamatokat, ezáltal pedig erősebbé válhat a dróngyártás iparában elfoglalt vezető szerepünk.”

mondta Tom Plümmer, a Wingcopter vezérigazgatója.