Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,92 Ft
Euró
399,25 Ft
Font
477,23 Ft
Bitcoin
61,101 $

Kétszer kapta el a koronavírust egy amerikai férfi – másodjára sokkal súlyosabb tüneteket produkált

Egy 25 éves nevadai férfi számít az első dokumentált COVID-19 újrafertőzési esetnek az Egyesült Államokban.

Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Egy 25 éves nevadai férfi számít az első dokumentált COVID-19 újrafertőzési esetnek az Egyesült Államokban.

A genetikai tesztek során a Nevadai Egyetem és a Nevadai Állami Közegészségügyi Laboratórium szakemberei kiderítették, hogy a páciens két különböző koronavírus-törzzsel fertőződött meg. Soron kívül Forgatási videók a magyar katonai filmről, a Kabul Műveletről

A férfit először április elején diagnosztizálták koronavírussal, miután torokfájásra, fejfájásra, hányingerre és hasmenésre panaszkodott. Nagyjából két hét múlva, április 27-én jobban érezte magát, és kétszer is negatív lett a kötelező tesztje.

Ezek után semmilyen problémát nem észlelt magán nagyjából egy hónapig, majd május 31-én felkereste a közeli klinikát magas láz, fejfájás, szédülés, köhögés, émelygés és vizes széklet panaszával. Öt nappal később olyannyira súlyosbodtak a tünetei, hogy kórházi kezelésre és oxigén-utánpótlásra szorult. Elvégezték rajta újból a COVID-19 tesztet, és bebizonyosodott, hogy ismét elkapta a koronavírust.

A nevadai tudósok megvizsgálták mindegyik szóban forgó koronavírus-részecskét, melyet a páciens szervezetéből gyűjtöttek össze, és megállapították, hogy az elemzéseik alapján két különböző törzs állhatott a megbetegedések mögött.

A héten korábban hongkongi kutatók szintén arról számoltak be, hogy egy 33 éves férfi koronavírus-tesztje kétszer is pozitív lett. A Hongkongi Egyetem orvosai a Clinical Infectious Diseases tudományos lapban hétfőn megjelent tanulmányukban leírták, hogy a személy két eltérő, mutálódott törzzsel fertőződött meg 142 napos különbséggel.

„Miután felépül valaki COVID-19 betegségből, nem tudjuk pontosan megmondani, meddig tarthat az immunitása, mint ahogyan azt sem, az antitestek mennyire nyújtanak biztos védelmet az újrafertőződéssel szemben.”

mondta Mark Pandori, a Nevadai Állami Közegészségügyi Laboratórium igazgatója.

Pandori hozzátette, hogy az esetek apropóján azt feltételezik, hogy a kórokozó második támadása a mutáció függvényében történhet meg, ez pedig kulcsszerepet játszhat a potenciális vakcina kifejlesztésében is, de a nyájimmunitásra szintén hatással lehet.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/mutatjuk-a-2-leggyakoribb-hibat-amit-maszkviseleskor-elkovethetunk/