Két új koronavírus-mutáció bukkant fel az Egyesült Államokban
Az Ohio Állami Egyetem kutatói két új koronavírustörzset fedeztek fel, amelyek sokkal fertőzőképesebbek lehetnek az eredeti variánshoz képest.
Az Ohio Állami Egyetem kutatói két új koronavírustörzset fedeztek fel, amelyek sokkal fertőzőképesebbek lehetnek az eredeti variánshoz képest.
A Gizmodo magazin értesülései szerint az újonnan azonosított változat az alapvírussal szemben gyorsabban terjed, ezért az elkövetkező hónapokban megugorhat a fertőzöttek száma az USA-ban több helyen is, ha még nem lépnek időben a megfékezése érdekében.
A törzsek közül az egyiket már detektálták az egyik páciens szervezetében, azt azonban egyelőre nem tudják, van-e hasonlóság az amerikai és a brit B.1.1.7 mutációk között. Ami biztos, hogy az új koronavírus-variáns egyelőre villámgyorsan terjed az ohiói Columbus térségében, ami arra utal, hogy egy erélyesebb, ragályosabb mutánsról van szó.
A kutatók még csupán a vizsgálatok legelején járnak, a vírustörzsről készült esettanulmányukat ezen a héten jelentethetik meg az egyik tudományos folyóiratban, ahol szakértői elbíráláson kell majd átesnie.
Habár az új koronavírus-mutációk felgyorsíthatják a terjedési folyamatokat, és tovább terhelhetik a kórházakat és a klinikákat, a tudósok nem tudták minden kétséget kizáróan bizonyítani, hogy halálosabbak lennének, mint az eredeti változat.
Peter Mohler, az Ohio Állami Egyetem Wexner Orvosi Központjának professzora és a tanulmány társszerzője elmondta, a jelenlegi helyzetben a legfontosabb, hogy ne reagálják túl a helyzetet:
„Meg kell értenünk, pontosan miként befolyásolja az új mutáns a kórokozó átadását, mint ahogyan azt is tüzetesebben ki kell vizsgálnunk, milyen hatással lehetnek az egészségre nézve.”