A Kecskeméti TE hivatalos fellebbezést nyújtott be az MLSZ-hez, miután a szövetség elutasította a Debrecen elleni mérkőzéssel kapcsolatos óvását.
A Kecskeméti TE továbbra is kitart álláspontja mellett a Debreceni VSC elleni hazai mérkőzés eredményével kapcsolatban, amelyet március 28-án rendeztek az OTP Bank Liga 25. fordulójában. A klub kedden honlapján jelentette be, hogy fellebbezést nyújtott be az MLSZ első fokú döntése ellen.
„Klubunk a határozat kézhezvétele után lefolytatta a szükséges jogi egyeztetéseket, és mivel az ügyben új információt a dokumentum nem tartalmazott, ezek után a fellebbezés mellett döntöttünk igazunk bizonyítása érdekében. Ezt határidőn belül hivatalosan is megtettük az MLSZ felé” – áll a KTE közleményében.
A vita középpontjában Vajda Botond szereplése áll, aki a DVSC színeiben lépett pályára és gólt is szerzett a 3-1-es debreceni győzelemmel végződő találkozón. A kecskeméti klub azért emelt kifogást, mert a játékos korábban sérülésre hivatkozva hagyta el az U21-es válogatott keretét, a nemzetközi szabályok értelmében ilyen esetben pedig öt napig nem szerepelhetett volna klubcsapatában.
A debreceni klub álláspontja szerint Vajda esetében nem alkalmazható ez a szabály, mivel a magyar szövetség orvosi stábja vizsgálta meg a játékost, és az ő döntésük nyomán tért vissza klubcsapatához. Az MLSZ versenybizottsága első fokon a DVSC javára döntött, jóváhagyva a pályán elért eredményt.