Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,88 Ft
Euró
394,20 Ft
Font
461,20 Ft
Bitcoin
71,467 $

„Felelőtlen volt Kína katonai reakciója Pelosi tajvani látogatása után”

Komoly kritikát kapott a kínai vezetés azzal összefüggően, hogy riasztó hadgyakorlatokat tartottak Tajvan környékén, miután Nancy Pelosi amerikai házelnök elutazott a vitatott státuszú szigetországra.

A tajvani haditengerészet hajói a tajvani Csilung kikötõjében 2022. augusztus 5-én. A Tajvant magáénak tekintõ Kína szuverenitása megsértésének tekinti Nancy Pelosi amerikai képviselõházi elnök augusztus 3-i tajvani látogatását, és válaszul több hadgyakorlatot kezdett a sziget körül, amelyek egy része benyúlik a tajvani vizekre is. MTI/EPA/Ritchie B. Tongo
Ázsia

Nagy Noel

Szerkesztő

Karl Thomas altengernagy, az amerikai haditengerészet Japánban állomásozó 7. Flottájának parancsnoka szerint ugyanis nagyon felelőtlen volt Kínától az a reakció, amit a Demokrata Párt vezető politikusának látogatására adtak.

A South China Morning Post beszámolója szerint Thomas egyenesen odáig ment, hogy kijelentette, a kínai vezetés olyan magatartást demonstrált, amely nem mutat jól egy olyan országnak, amelynek globális ambíciói vannak. Soron kívül Szoboszlai Dominik az Arénában tart közönségtalálkozót az Európa-bajnokság előtt

Thomas megjegyezte, hogy bár Kína előadta, hogy békés megoldást akarnak elérni a nézeteltérések megoldására, a katonai hadgyakorlat során tanúsított lépéseik nagyfokú felelőtlenséget mutatnak:

„Amikor azt látod, hogy ballisztikus rakéták repülnek Tajvan felett és közös tengerzónákban, illetve hajózási útvonalakon landolnak, illetve Japán exkluzív zónájában, akkor megalapozottan használható a felelőtlen szó”

Thomas kijelentette, hogy nagyon reméli, Kína és Tajvan levonják a megfelelő következtetéseket Oroszország inváziójából Ukrajna ellen. Tajvan kapcsán megjegyezte, hogy ez főként Zelenszkij vezetés stílusára, valamint az aszimmetrikus fegyverhelyzetre vonatkozóan értette.

Tajvant komoly kritikák érték az elmúlt idők során a fegyvervásárlásaikat illetően, mondván, a korlátozott mennyiségben rendelkezésre álló forrásaikat tankokra és egyéb nagyobb védelmi hardverre költik el, miközben szakértők szerint a kisebb, mobilisabb fegyverek sokkal fontosabbak lennének egy potenciális kínai támadás ellen.

Thomas Kínára vonatkozóan megjegyezte, nagyon reméli, hogy Hszi Csin-Ping levonta a következtetést Putyin esetéből, hogy a nemzetközi közösség mennyire gyorsan tud reagálni egy potenciális invázióra és mennyire könnyű alábecsülni a katonai nehézségeket.