Budapest főpolgármestere szerint politikai játszma zajlik, és nem fog elhajolni a viták elől, de azt kizárta, hogy újra miniszterelnök-jelöltséget vállaljon.
Karácsony Gergely főpolgármester az ÖTRing Gavra Gáborral című műsorának vendége volt, ahol egyebek mellett Rákosrendező helyzetéről, a Lázár János építési és közlekedési miniszternek írt leveléről és a közlekedési fejlesztésekről is szót ejtett. Míg a független színházak támogatását folyósító Pro Cultura Urbis Közalapítvány kuratóriuma kapcsán Nagy Ervinnel kialakult konfliktusról úgy fogalmazott: „minél jobban tisztelem Nagy Ervint mint színészt, annál kevésbé értem Nagy Ervint mint politikust”. Elmondása szerint azzal, hogy az ominózus előterjesztés nem kapja meg a többséget, csak a szavazás pillanatában szembesült.
Hozzátette: a Tisza új kuratóriumi tagokra sem tett javaslatot, holott erre ő nyitott lett volna. Megjegyezte, hogy egyébként a Pro Cultura Urbis a támogatási összegeket csupán folyósítja, ám azok elosztásáról a Független Előadó-művészeti Szövetség (FESZ) dönt. Karácsony Gergely úgy véli, Nagy Ervin „kármentő akcióba” kezdett a pártja számára, mivel ez után a döntés után nyilván „csörögtek a telefonok” a Tiszánál és a Podmaniczky Mozgalomnál. Továbbá arra utalt, miszerint „egy politikai játszma” zajlik, amelynek az a lényege, hogy „ki nyerte a főpolgármester-választást, és ki vezeti a fővárost”.
Leszögezte: nem fog „elhajolni” a vita elől és kompromisszumot kötni, mert ez arról szól, hogy végre tudja-e hajtani a programját. „Amikor valamit tönkre kell tenni, akkor a Fidesz szépen felcsatlakozik Vitézy Dávid és a Tisza-frakció mögé” – fogalmazott a főpolgármester, aki a Tisza Párt, illetve Vitézy Dávid által képviselt „új típusú ellenzéki politikát végtelenül károsnak és veszélyesnek” tartja, mert „a fővárosi önkormányzatnak ma is oda kéne állni ezen szervezetek mellé”. Hangsúlyozta: „Egy szabadsághiányos rezsimben a fővárosi önkormányzat nem léphet el ettől a civil világtól, amelynek a reprezentánsai ott vannak a Városházán”.
Ezután hozzáfűzte: „Ezek nem az én embereim. Pont fordítva van, én vagyok az ő emberük”. Továbbá arról, hogy fél éve nem sikerült mellé helyetteseket megválasztani, azt mondta: szerinte nem veszélyezteti a város működőképességét, hiszen van költségvetés, a budapesti cégeknek pedig vannak üzleti tervei. Úgy látja, ezekben az ügyekben a „Tisza–Podmaniczky-duó” a működőképesség mellett áll, amit fontos értéknek tart. Ugyanakkor a személyi kérdésekben kialakult konfliktusokat megoldhatatlannak tartja, ezért nincsenek a mai napig helyettesei. „Ha lesz főpolgármester-helyettes, akkor az lesz, akit Sára Botond kinevez” – jegyezte meg Karácsony az Index szemléje szerint.
NE HAGYD KI
Korábban azt is megírtuk, hogy Szentkirályi Alexandrának is elege van a hídlezárásokból, felszólította Karácsony Gergelyt. A Fidesz-KDNP fővárosi frakcióvezetője szerint a főpolgármesternek rendet kell tennie a városban, s úgy látja: „a fő közlekedési útvonalak és hidak lezárása csak arra jó, hogy borsot törjön Budapest többségének orra alá”. Mint kiemelte: Karácsony Gergely „most nem sasszézhat el a válaszok és a munka elől”, mivel a budapestiek azt várják tőle, hogy tegyen rendet a rábízott városban, és ne hagyja, hogy így menjenek tovább a dolgok.