Kalinyingrád kormányzója elismerte, komoly nehézségeket okoznak az EU-s szankciók
Kalinyingrád nehéz helyzetbe került, miután az EU szankciókkal sújtotta egyes cikkek szárazföldi tranzitját.
Ahogy arról korábban is beszámoltunk, Litvánia masszívan feldühítette Oroszországot júniusban, amikor betiltotta az olyan áruk szárazföldi tranzitját Kalinyingrádba, mint a beton és az acél. E tiltást Litvánia az EU-s szankciók hatályba lépést követően eszközölte, ám az orosz fél ennek legkevésbé sem örült.
Az Európai Unió oly módon próbálja megakadályozni, hogy Oroszország Kalinyingrádot felhasználva játssza ki a nyugati szankciókat, hogy júliusban aláírták a megállapodást, melynek értelmében az elmúlt 3 év átlag szállítási volumene alapján korlátozzák a beton és az acél szárazföldi tranzitjának mennyiségét.
Most pedig megszólalt az ügyben Anton Alikhanov is, Kalinyingrád kormányzója, s megosztotta, becslései szerint e korlátozások nyomán Oroszország éves szinten mintegy 500 ezer tonna árut szállíthat Kalinyingrád és a szárazföldi Oroszország vagy Fehéroroszország között – írja a Guardian.
A korlátozás miatt azonban már több kvótát is elértek, magyarul vannak olyan termékcsoportok, melyeket Kalinyingrád már nem tud importálni, ilyen például a cement. Elmondása szerint Kalinyingrád már nem tud importálni cementet Fehéroroszországból, pedig ezt megelőzően éves szinten mintegy 200 ezer tonnát importáltak az országból.