Újabb állam csatlakozott a kezdeményezéshez.
Az AP jelentése szerint Kalifornia is csatlakozott azon államok egyre bővülő listájához, melyek korlátozzák a diákok okostelefon-használatát az iskolákban: Gavin Newsom kormányzó aláírta az új törvényt, melynek célja, hogy a telefonok ne tereljék el a gyermekek figyelmét az osztálytermekben.
A hétfőn aláírt jogszabály előírja, hogy az iskolai körzeteknek olyan irányelveket kell kidolgozniuk, melyek korlátozzák vagy teljesen megtiltják a diákok okostelefonhoz való hozzáférését az iskolában. A lépés egy szélesebb körű erőfeszítés része, melynek célja, hogy csökkentsék a közösségi média mentális egészségre gyakorolt hatását a gyermekekre, s segítsék őket abban, hogy jobban tudjanak koncentrálni tanulmányaikra és a társadalmi interakciókra.
Newsom kormányzó hangsúlyozta, a diákoknak a tanulást és a személyes kapcsolatokat kell előtérbe helyezniük a képernyők helyett. Kalifornia ezzel a döntéssel olyan államokat követ, mint Florida, Louisiana és Indiana, melyek már elfogadtak hasonló intézkedéseket a diákok telefonhasználatának korlátozására az iskolai órák alatt.
A korlátozások szorgalmazása ellenére kritikusok aggályaiknak adtak hangot annak kapcsán, hogy a végrehajtás terhe a tanárokra hárul. Egyesek attól is tartanak, hogy a telefonok betiltása akadályozhatja a tanulókat abban, hogy vészhelyzetben segítséget hívjanak. Mások úgy vélik, hogy az ilyen irányelvek bevezetéséről szóló döntést az egyes iskolákra vagy körzetekre kellene bízni, nem pedig államilag kötelezővé tenni.
NE HAGYD KI
A Kaliforniai Iskolatanácsok Szövetsége támogatásáról biztosította azon kerületeket, melyek már önállóan bevezették a telefonhasználat korlátozását, ugyanakkor ellenezték az állami felhatalmazást, mondván, minden közösségnek magának kell eldöntenie, hogy mi a legjobb a számára.
Az új törvény értelmében az iskolai körzeteknek 2026. július 1-jéig kell szabályokat alkotniuk a telefonhasználat korlátozására vagy betiltására, és az irányelveket ötévente felül kell vizsgálni. Érdekesség, hogy az év elején az amerikai tisztifőorvos felszólította a kongresszust, hogy vezessen be figyelmeztető címkéket a közösségi médiaplatformokon, így figyelmeztetve a fiatalokat a rájuk gyakorolt hatásukra.