Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Jürgen Klopp akár még vissza is térhet a Liverpoolhoz, ha Arne Slotnak mennie kell

Jürgen Klopp akár még vissza is térhet a Liverpoolhoz, ha Arne Slotnak mennie kell

Jürgen Klopp akár még vissza is térhet a Liverpoolhoz, ha Arne Slotnak mennie kell
Shutterstock/Illusztráció

Jürgen Klopp esetleges visszatérése sem kizárt, ha Arne Slotot kirúgja a Liverpool.

A Liverpool újabb súlyos vereséget szenvedett el a Premier League-ben, ezúttal hazai pályán a Nottingham Forest ellen, akik 3-0‑ra győztek az Anfielden. A címvédő így már hatodik alkalommal kapott ki az idény első 12 mérkőzésén, és a tabella 11. helyére csúszott vissza, ami történelmi mélypontot jelenthet a klub számára.

A cikk a videó után folytatódik

Arne Slot vezetőedző a mérkőzés után nyíltan vállalta a felelősséget. „Hangsúlyozni szeretném, hogy én vagyok a felelős a jelenlegi vereségekért. Amikor nyersz, felelős vagy, de akkor is, amikor veszítesz. Soha nem tudok elég kifogást találni arra, hogy ilyen eredményeink legyenek. Ez messze nem elég jó, és én vagyok a felelős ezért.”

A holland szakember hozzátette: „Az én felelősségem, ha nyerünk vagy veszítünk. Azt is látom, hogy a csapat – és a szurkolók, akik a végéig kitartottak – próbálkozik a végsőkig. Nem úgy, mint a Manchester City ellen [3-0 két héttel ezelőtt], de minden más meccsen dominánsak voltunk, és helyzeteket tudtunk kialakítani.” – idézte a The Sun.

Slot a helyzetet elemezve így folytatta: „Mostanában szinte folyamatosan kihagyjuk a helyzeteinket, és a kapott gólok… ez nem tarthat egész szezonban. Szükségünk van arra a pillanatra, amikor energiát ad egy gól. Ha jól játszol és megszerzed a vezetést, az ellenfél összeesik. Most viszont az ellenfél kapott hatalmas energiát az 1-0‑ból.”

A Forest első gólját Murillo szerezte, miközben Dan Ndoye a kapus Alisson látóterében állt, ami sokak szerint szabálytalanságot jelentett volna – hasonlóan Virgil van Dijk két héttel korábbi, a City ellen érvénytelenített találatához. Slot azonban nem akart a játékvezetői döntésekről beszélni. „Senki nem akarja hallani, hogy a játékvezetőről beszélek, ha 3-0‑ra kikapunk otthon a Foresttől. Először magamra és a csapatomra kell néznem, de ez is mutatja, hogyan változtathatja meg egy gól a meccs lendületét.”

A Liverpool nyári átigazolási költése meghaladta a 450 millió fontot, köztük Alexander Isak érkezésével, aki eddig sem gólt, sem gólpasszt nem jegyzett. A klubnál így egyre nagyobb a nyomás, és már most találgatják, ki lehet Slot utódja, ha a vezetőség drasztikus lépésre szánja el magát. Bár Klopp többször kijelentette, nem hiányzik neki az edzői munka, sokan őt tartják favoritnak, ha megszületne a bizonyos döntés. Mivel a német számára a brit klub több mint fontos, adott esetben nehéz elképzelni, hogy ne segítené ki őket egy szenzációs visszatéréssel.